0
632

LIVERPOOL 23. februára (WEBNOVINY) – V nedeľňajšom stretnutí 27. kola najvyššej anglickej futbalovej súťaže medzi domácim FC Liverpool a Swansea City videli priaznivci na štadióne Anfield až sedem presných zásahov.

“The Reds” napokon v napínavom súboji zvíťazili nad waleským mužstvom 4:3 (3:2). Zverenci Brendana Rodgersa mali medzi sebou až dvoch dvojgólových hrdinov – Daniela Sturridga s Jordanom Hendersonom. Domáci viedli v 20. min už 2:0, ale hostia aj zásluhou bývalého hráča Liverpoolu Jonja Shelveyho v rozpätí štyroch minút zmazali manko.

LFC sa do polčasovej prestávky dostal ešte raz do vedenia, ale Bony Wilfried tesne po zmene strán z pokutového kopu opäť vyrovnal. Rozhodujúci moment prišiel až v 74. min, keď na druhý gól záložníka Hendersona v zápase už futbalisti Swansea City nedokázali odpovedať.

Slovenský reprezentančný kapitán Martin Škrtel odohral za domáci tím celé stretnutie a v 26. min videl žltú kartu. Zásluhou troch bodov a zaváhaniu Tottenhamu na pôde Norwichu (0:1) si FC Liverpool upevnil štvrtú priečku v tabuľke anglickej Premier League zaručujúcu účasť v predkole Ligy majstrov.

Súhrn výsledkov nedeľňajších stretnutí 27. kola Premier League:

FC Liverpool – Swansea City 4:3 (3:2)
Góly: 3. a 36. Sturridge, 20. a 74. Henderson – 27. a 47. Bony Wilfried (druhý z pok. kopu), 23. Shelvey

Martin Škrtel (Liverpool) odohral celé stretnutie a v 26. min videl ŽK.

Newcastle United – Aston Villa 1:0 (0:0)

20. Fulham 27 6 3 18 27:59 21

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.