Veľtrh Aquatherm sa zameral na alternatívne zdroje

0
441

BRATISLAVA 20. februára (WBN/PR) – Aquatherm Viedeň je jedným z najväčších energetických veľtrhov v oblasti klimatizácie, vykurovania, sanitárnej techniky, kúpeľňového dizajnu a vybavenia.

Ročník 2014 hostil 237 domácich aj zahraničných vystavovateľov a na najnovšie trendy sa prišlo 28. – 31. januára pozrieť viac ako 18-tisíc návštevníkov. Predmetom výstavy bolo predovšetkým efektívne využitie alternatívnych zdrojov, používanie kombinácie starých a nových materiálov, s cieľom minimalizácie nákladov a maximalizácie výkonu, inovácie v klimatizácii a vzduchotechnike.

“Som rád, že sa na tomto mieste každý rok stretnú profesionáli a odborníci z praxe, aby sa podelili o svoje vedomosti a posúvali trh vpred,” vysvetľuje Gerhard Persche, vedúci veľtrhov v Reed Exhibitions Messe Wien. Predstavené novinky majú za úlohu konečným spotrebiteľom zabezpečiť úsporu nákladov za energie a ochrániť životné prostredie. Energetický problém by malo podľa expertov z odvetvia vyriešiť vzdelávanie ale aj neustále napredovanie v oblasti technológií a materiálov. “Pomaly dochádza k ekonomickému oživovaniu, čo môže posunúť do popredia opäť otázku výskumu úspor energií. Ešte uvidíme, aký konečný vplyv bude mať smernica o energetickej účinnosti na správanie spotrebiteľov. Môžem ale definitívne povedať, že klasické vykurovacie kotle sú už minulosťou a razantný nástup zaznamenávajú hybridné systémy,” uviedol Rudolf Stelzl, prezident Združenia tepelných systémov v Rakúsku.

Aquatherm je zároveň jediný odborný B2B veľtrh a tento rok si na ňom vystavovatelia vymieňali skúsenosti z používania a kombinácie starých a nových materiálov s cieľom minimalizácie nákladov a maximalizácie výkonu.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.