Smrť Češiek v Egypte, súd poslal manžela a otca za mreže

0
393

KARVINÁ/ BRATISLAVA 20. februára (WEBNOVINY) – O ďalšom osude obžalovaného v kauze zavraždených Češiek v Egypte sa rozhodlo vo štvrtok skoro ráno.

Súd v českej Karvinej poslal Petra Kramného do väzenia. Žalobca sa totiž obával, že otec zavraždenej Klárky (†8) a manžel Moniky (†36) by mohol ujsť alebo ovplyvňovať svedkov.

Súdne pojednávanie začalo nezvyčajne skoro, už o piatej ráno a trvalo vyše tri hodiny. Za predĺženie konania môže hlavne fakt, že Petr Kramný sa pred sudkyňou rozhodol vypovedať. “Museli sme pristúpiť k tak mimoriadnemu času, pretože sudkyňa má od ôsmej hodiny už iné pojednávanie, ktoré bolo dlhšie naplánované,” povedal pre iDnes.cz predseda karvinského súdu Jan Chowaniec.

Odporúčame aj:

Polícia obvinila z vraždy Češiek v Egypte manžela a otca

Egyptské úrady ukončili vyšetrovanie smrti dvoch Češiek

Telá mŕtvych českých turistiek z Egypta prevezú domov

Tragédia v Egypte, v hoteli našli dve mŕtve Češky

Smrť Češiek v Egypte sa zamotáva, muž prezradil detaily o smrti

Záhadnú smrť Češiek v Egypte naďalej vyšetrujú

Žalúdky mŕtvych Češiek v Egypte boli rozleptané kyselinou

Mŕtve Češky v Egypte mohli byť otrávené aj kyanidom

Kramného a súd priviedli v putách policajti, spolu s ním dorazil aj jeho obhajca. Podľa zistení reportérov, ktorí boli na mieste, sa Kramný proti tomuto rozhodnutiu chystá podať sťažnosť. Hrozí mu 15 až 20 ročné väzenie, no za smrť dieťaťa nemožno vylúčiť ani výnimočný trest 25 rokov až doživotie.

Moniku Kramnú a jej dcéru Klárku našiel koncom júla počas rodinnej dovolenky v hotelovej izbe v Egypte manžel a otec Petr Kramný. Hoci patril medzi podozrivých, od začiatku tvrdil, že zločin nespáchal. V médiách dokonca hovoril, že trpel zažívacími ťažkosťami rovnako ako obete krátko pred ich smrťou. 

Po nájdení tiel musel pre vyšetrovanie egyptskej polície zostať v krajine. Do Českej republiky sa vrátil v októbri. Medzičasom si našiel novú partnerku a v práci ho preradili na nižšiu pozíciu. Egyptské úrady ukončili vyšetrovanie prípadu začiatkom januára. Zatiaľ nezverejnili, s akým výsledkom. Súčasne s Egypťanmi však prípad riešili aj českí vyšetrovatelia.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.