USA varujú, bomba bude v zubnej paste v lietadle do Soči

0
427

WASHINGTON 6. februára (WEBNOVINY) – Spojené štáty varovali letecké spoločnosti, že do lietadiel smerujúcich na zimné olympijské hry do Ruska by mohli teroristi prepašovať výbušninu ukrytú v tubách na zubné pasty. Hrozba sa týka priamych letov do Ruska vrátane tých, ktoré prichádzajú z USA.

Informácie o tomto pláne získali americké tajné služby. Tuby na zubné pasty by podľa nich mali obsahovať látky, ktoré by sa dali použiť na výrobu výbušniny priamo na palube. Americké ministerstvo pre národnú bezpečnosť tieto správy potvrdilo, no uviedlo, že zatiaľ neregistruje žiadnu špecifickú hrozbu proti Spojeným štátom.

Vo vyhlásení ministerstvo ešte poznamenalo, že so zahraničnými a domácimi partnermi si bežne vymieňa dôležité informácie vrátane tých, ktoré sa týkajú olympijských hier v Soči, pričom ďalší vývoj bude pozorne sledovať.

Hrozbu zverejnili len deň pred začiatkom zimnej olympiády, ktorú sprevádzajú mimoriadne prísne bezpečnostné opatrenia. Dôvodom zvýšenej bezpečnosti sú hrozby zo strany kaukazských extrémistov, ktorí v decembri podnikli dva teroristické útoky v meste Volgograd.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.