Ukrajinský Prezident Janukovyč opustil Kyjev

0
362

KYJEV 22. februára (WEBNOVINY) – Ukrajinský prezident Viktor Janukovyč opustil Kyjev. V sobotu to oznámil opozičný líder Vitalij Kličko a potvrdil tak šíriace sa správy o jeho odchode po týždni násilia. “Odišiel z hlavného mesta,” povedal Kličko na zasadnutí parlamentu.

Zároveň poslancov vyzval, aby prijali rezolúciu vyzývajúcu k okamžitej rezignácii prezidenta po krvavých stretoch medzi políciou a demonštrantami. “Musíme, tak ako žiada ľud, prijať rezolúciu vyzývajúcu na okamžitú Janukovyčovu rezignáciu,” vyhlásil Kličko a dodal, že momentálne je parlament jediným legitímnym orgánom moci. Kde presne sa Janukovyč nachádza, nie je jasné. Kličko tiež navrhol vypísanie predčasných volieb na 25. mája.

Obrazom. Po pokojnej noci sa v Kyjeve opäť strieľalo

Rovnako v sobotu rezignoval zo “zdravotných dôvodov” predseda parlamentu Volodymyr Rybak. Jeho rozhodnutie prišlo v čase, keď viacerí poslanci oznámili odchod z Janukovyčovej vládnej Strany regiónov na protest proti neprimeranému použitiu sily proti demonštrantom, ktorého výsledkom sú desiatky obetí na životoch.

Odporúčame:

Sloboda pre Tymošenkovú, parlament schválil jej prepustenie

Pred veľvyslanectvom Ukrajiny v Bratislave horeli sviečky

Teror na Ukrajine rozhýbal vládu, Slovensko prijme migrantov

Agentúra S&P zhoršila rating Ukrajiny

V Kyjeve hlásia sto obetí, Európa uvalí na vinníkov sankcie

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.