Top automobilka Británie, Jaguar Land Rover, lámala rekordy

  0
  225

  LONDÝN 13. januára (WEBNOVINY) – Spoločnosť Jaguar Land Rover, ktorá je najväčším výrobcom áut vo Veľkej Británii, predala v minulom roku rekordných 425 006 vozidiel.

  V porovnaní s rokom 2012 tak ide o nárast o 19 percent. Automobilka, ktorú vlastní indická skupina Tata Motors, tak evidovala rekordné predaje na 38 zahraničných trhoch.

  Predaj áut Land Rover s pohonom všetkých štyroch kolies sa v minulom roku zvýšil o 15 percent na 348 338 kusov, zatiaľ čo predaje luxusnej značky Jaguar sa zvýšili o 42 percent na 76 668.

  Spoločnosť ďalej uvádza, že Jaguar bol najrýchlejšie rastúcou značkou v USA, Nemecku a Indii. Celkové predaje spoločnosti vzrástli o 30 percent v regióne Ázie a Pacifiku a v Číne, o 21 percent sa zvýšili v Severnej Amerike, o 14 percent v Británii, o šesť percent poskočili vo zvyšku Európy.

  "Ukázalo sa, že rok 2013 bol veľmi pozitívny pre Jaguar Land Rover, a to vďaka pretrvávajúcemu silnému dopytu po všetkých našich vozidlách," povedal šéf skupiny Ralf Speth. Tata Motors kúpila Jaguar a Land Rover od americkej firmy Ford Motor v roku 2008 za 2,3 miliardy USD v rámci plánov expandovať na trhoch mimo Ázie.

  © SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.