Suárez zostáva v Liverpoole, presvedčili ho fanúšikovia

0
850

LIVERPOOL 20. decembra (WEBNOVINY) – Elitný kanonier futbalového FC Liverpool Luis Suárez predĺžil zmluvu s klubom z Anfield Road. Informuje o tom oficiálna internetová stránka “The Reds”, ale nezverejnila detaily kontraktu. Špecifikovala len, že ide dlhodobú zmluvu.

“Som nadšený, že som sa dohodol na novej spolupráci s Liverpoolom a upísal som sa klubu na dlhšie obdobie,” uviedol pre www.liverpoolfc.com 26- ročný uruguajský útočník.

Luis Suárez prišiel na Anfield v januári 2011 z holandského Ajaxu Amsterdam a označujú ho za jedného z najlepších zakončovateľov na svete. V aktuálnej sezóne dal v 11 zápasoch Premier League 17 gólov a je na čele poradia kanonierov.

Odporúčame aj:

Suárez žiada Liverpool, aby dodržal slovo a pustil ho

Liverpool pustí kanoniera Suáreza len za rekordnú čiastku

Steven Gerrard presviedča Suáreza, aby ostal v Liverpoole

Gerrard presviedča Suáreza: Zostaň, fanúšikovia ťa milujú!

Chcel prestúpiť do Realu Madrid

“V kádri Liverpoolu je niekoľko výnimočných hráčov, tím sa neustále vyvíja a napreduje. Verím, že naplníme ambície a získame nejaké trofeje, pričom Liverpool bude hrať pekný futbal. Môj osobný cieľ je dosiahnuť tento stav čo najskôr,” doplnil Suárez, ktorý na začiatku sezóny pauzoval pre exemplárny 10-zápasový trest za uhryznutie protihráča z FC Chelsea Branislava Ivanoviča do ramena.

V lete sa špekulovalo o odchode Juhoameričana do Realu Madrid, ale vedenie LFC mu neumožnilo prestup. Luis Suárez spočiatku trucoval, no napokon je šťastný, že zostal pri rieke Mersey.

Talent svetovej extratriedy

“Od fanúšikov Liverpoolu som dostal obrovskú podporu a to ovplyvnilo moje rozhodnutie predĺžiť spoluprácu. Som hrdý, že ich môžem reprezentovať. Vždy, keď si obliekam klubový dres, myslím na nich a na to, aby som odviedol maximum. Máme výnimočný vzťah, oni ma milujú a ja milujem ich. Azda spolu dosiahneme vytúžené méty,” vyhlásil obávaný ostrostrelec.

“Luis je talent svetovej extratriedy. Pre dosiahnutie našich cieľov je podpis zmluvy s ním kľúčový. Najzaujímavejšie a najvzrušujúcejšie je, že má stále len 26 rokov a najlepšie obdobie pred sebou. Teraz vieme, že uvidíme rozvoj jeho potenciálu v našom drese,” nešetril slovami chvály waleský tréner 18-násobného anglického šampióna Brendan Rodgers.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.