Štát dal na príspevky pre novorodencov vyše 45 miliónov

0
166

BRATISLAVA 7. februára (WEBNOVINY) – Štát v minulom roku na vyplácanie príspevku pri narodení dieťaťa a príplatku pri narodení prvého až tretieho dieťaťa vynaložil 45,2 milióna eur. V porovnaní s rokom 2012 išlo o nárast o 1 milión eur.

Na príspevok pri narodení dieťaťa dali úrady práce a sociálnych vecí vlani 8,86 mil. eur a na príplatok pri narodení prvého až tretieho dieťaťa išlo 36,3 milióna eur. Vyplýva to z údajov, ktoré zverejnilo Ústredie práce, sociálnych vecí a rodiny SR.

Príspevok pri narodení dieťaťa v roku 2013 dostalo priemerne mesačne 4,8-tisíc rodičov, čo je približne na úrovni roka 2012. Príplatok k príspevku pri narodení prvého až tretieho dieťaťa vyplatili úrady priemerne mesačne 4,4-tisíc osobám. Oproti roku 2012 išlo o 118 rodičov viac.

Príspevok a príplatok k príspevku pri narodení dieťaťa sa od začiatku tohto roka zlúčili do jednej dávky a jej výška sa odstupňovala podľa poradia pôrodu, z ktorého sa dieťa narodilo. Pri prvom až treťom pôrode ide o sumu 829,86 eura a pri štvrtom a ďalšom dávka dosahuje 151,37 eura. Podpora štátu pri narodení detí tak zostala na pôvodnej úrovni.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.