Španielsko pripravuje reformu trhu práce

0
315

BRATISLAVA 1. decembra (WEBNOVINY) – Zavedenie reformy trhu práce v Španielsku zjednoduší proces zamestnávania ľudí a čiastočné pracovné úväzky budú flexibilnejšie. V sobotu to vyhlásil španielsky minister hospodárstva Luis de Guindos.

Táto reforma trhu práce je už druhou, ktorú pripravuje súčasný španielsky vládny kabinet. „Reforma zdokonalí zmeny, ktoré sme urobili v rámci prvých reformných opatrení. Tie sa stretli s veľmi pozitívnymi ohlasmi. Tiež pomôže zmeniť vnímanie španielskej ekonomiky v zahraničí,“ povedal minister.

Prvá reforma trhu práce, ktorú pripravila súčasná vláda, sa uskutočnila v roku 2012. Výrazne znížila náklady spojené s prepúšťaním zamestnancov a počas krízy poskytla spoločnostiam vyššiu flexibilitu v oblasti pracovných síl. Miera nezamestnanosti v krajine sa mierne znížila, stále však ostáva nad hranicou 25 %.

Španielsko v budúcom roku taktiež pripravuje daňovú reformu. Tá počíta s rozšírením základu dane z príjmov a so znížením počtu výnimiek. Jednou z možností je aj zníženie počtu daňových tried.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.