Ceny zlata a americkej ropy rástli

0
496

NEW YORK 1. decembra (WEBNOVINY) – Ceny britskej ropy Brent v piatok klesli, no americká ropa mierne posilnila. Ceny britskej ropy v skoršej časti obchodovania posilnili v dôsledku pokračujúcich prerušení dodávok ropy z Líbye.

Neskôr však ceny britskej ropy oslabili. Obchodovanie s americkou ropou bolo mierne. Obchodníci informovali, že mnohí z nich boli v piatok na dovolenkách, keďže bol vo štvrtok v USA štátny sviatok a neobchodovalo sa.

Ceny britskej ropy Brent oslabili o 1,17 USD za 109,69 USD za barel. Ceny ľahkej americkej ropy posilnili o 42 centov na 92,72 USD za barel.

Ceny zlata v piatok stúpli. Dôvodom je oslabenie amerického dolára. Za november však ceny tohto kovu klesli najvýraznejšie za päť mesiacov. Náznaky zotavenia americkej ekonomiky by totiž mohli znamenať obmedzenie stimulačného programu pre americkú ekonomiku zo strany amerického Federálneho rezervného systému (Fed).

V novembri ceny zlata klesli o 5 % a za tento rok oslabili zatiaľ o štvrtinu. Ceny zlata tak smerujú k najhoršiemu celoročnému výsledku za trinásť rokov. Spotová cena zlata sa v piatok do 18:06 zvýšila o 0,6 % na 1 250,96 USD za uncu. Dodávky zlata na divízii COMEX newyorskej burzy zdraželi o 1 % na 1 250,40 USD za uncu.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.