Sony plánuje zrušiť tisícky pracovných miest

0
579

TOKIO 6. februára (WEBNOVINY) – Japonská spoločnosť Sony predstavila vo štvrtok reštrukturalizačný plán, v rámci ktorého zruší 5 tis. pracovných miest a zníži fixné náklady o 100 mld. jenov (JPY) ročne.

Chce tiež odčleniť od svojho podnikania stratové divízie výroby počítačov a televízorov. Divíziu osobných počítačov predá v súlade s očakávaniami investičnému fondu Japan Industrial Partners, ktorý vytvorí samostatnú spoločnosť a tá prevezme jej operácie. Sony bude najprv v tejto spoločnosti vlastniť 5-percentný podiel.

Firma tiež informovala, že do roku 2014 odčlení od svojho podnikania a vytvorí novú spoločnosť aj pre divíziu výroby televízorov. Prepúšťanie, ktoré sa týka divízií výroby televízorov a počítačov, zrealizuje do marca 2015, pričom so znižovaním nákladov začne v nasledujúcom účtovnom roku 2015 až 2016.

Ratingová agentúra Moody’s v reakcii na výzvy, ktorým Sony čelí pri zlepšovaní svojej ziskovosti, znížila v závere januára rating spoločnosti do špekulatívneho pásma. Sony podľa agentúry Moody’s čelí náročnej konkurencii na trhoch s televízormi a počítačmi.

Taktiež sa rýchlo menia technológie a produkty sa rýchlo stávajú zastaranými. Podľa očakávaní by ziskovosť spoločnosti mala zostať naďalej nízka, keďže firmy na trhoch so spotrebnou elektronikou by naďalej mali čeliť tlaku na pokles ziskov.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.