Americké spoločnosti vraj zlyhávajú pri ochrane údajov

0
517

WASHINGTON 6. februára (WEBNOVINY) – Americké spoločnosti, ktoré čelili hackerskému útoku na svoje systémy, častokrát zlyhávali pri dodržiavaní základných bezpečnostných zásad. Štátna prokurátorka amerického štátu Illinois Lisa Madiganová to vyhlásila v stredu pred americkým Kongresom.

“Počas vyšetrovania sme narazili na príklady toho, keď spoločnosti zlyhávali pri dodržiavaní základných postupov na ochranu dát spotrebiteľov,” povedala Madiganová.

Zároveň varovala, že vyšetrovania iných predchádzajúcich útokov odhalili opakujúce sa príklady toho, keď spoločnosti umožnili svojim systémom, aby si ponechali nezakódované údaje a zlyhávali pri inštalovaní softvéru, ktorý odstraňoval známe slabiny. Podľa jej slov si firmy taktiež ponechávali informácie dlhšie ako bolo nevyhnutné.

Americký Kongres posudzuje, či maloobchodní predajcovia Target a Neiman Marcus poriadne ochraňujú informácie o svojich zákazníkoch. Obidve spoločnosti v minulom roku čelili útoku hackerov.

Predstavitelia oboch firiem pred americkým Kongresom uviedli, že útoky hackerov boli natoľko sofistikované, že unikli aj ich najkvalitnejším bezpečnostným systémom. S tým však Lisa Madiganová nesúhlasí. “Predstava o tom, že spoločnosti robia všetko čo môžu, aby zabránili útokom je chybná,” povedala.

Krokom z lepšeniu bezpečnosti údajov o zákazníkoch v USA by podľa firiem, zákonodarcov a advokátov zastupujúcich klientov malo byť urýchlené zavedenie čipových kariet, ktoré sa už používajú v Európe a v Ázii.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.