Smer využil sviatky na krytie predaja nemocníc, tvrdí OĽaNO

0
281

BRATISLAVA 29. decembra (WEBNOVINY) – Hnutie OĽaNO vyzýva ministerku zdravotníctva Zuzanu Zvolenskú, aby okamžite zasiahla proti predaju majetku štátnych nemocníc v Nitre a v Prešove.

Ako sa ďalej uvádza v tlačovej správe, ktorú agentúre SITA poskytol Dano Mitas z komunikačného oddelenia OĽaNO, vládny Smer-SD využil vianočné sviatky na zakrytie predaja majetku štátnych nemocníc. Týždenník Trend informoval, že nemocnice v Nitre a Prešove chcú predať niektoré svoje pavilóny spolu s pozemkami v čase vianočných a novoročných sviatkov.

Odporúčame aj:

Ministerka Zvolenská bilancovala najväčšie úspechy v rezorte

Penta má záujem o projekt novej nemocnice v Bratislave

Obyčajní chcú sledovať dianie

"Iba deň pred vianočnými sviatkami veľké štátne nemocnice v Prešove a v Nitre ohlásili záujem predať niektoré pozemky a budovy. Záujemcovia o kúpu nemocničných nehnuteľností sa pritom v Prešove môžu prihlásiť iba do 2. januára a v Nitre sa skončí tender o týždeň neskôr," píše hnutie OĽaNO.

Je podľa neho zrejmé, že ide o evidentnú snahu, aby ponuku predložil iba vopred dohodnutý záujemca z radov politických kamarátov alebo sponzorov. Ak tento predaj ministerka nezastaví, OĽaNO bude pozorne sledovať, koľko ponúk stihne prísť do uzávierky a kto bude víťazom.

Ponuky mohli predkladať už na Vianoce

Ako týždenník Trend ďalej informuje, záujemcovia mohli začať predkladať svoje ponuky nemocnici v Prešove 24. decembra. Lehota na doručovanie ponúk je do 2. januára.

V Nitre možno ponuky predkladať od Silvestra do 9. januára. Informáciu o predaji zverejnili v registri ponúkaného majetku štátu a v Hospodárskych novinách. Prípadní záujemcovia o kúpu pavilónu majú teda v Prešove na obhliadku a doručenie svojej ponuky tri pracovné dni, v Nitre päť, píše Trend.

Ministerstvo sa k veci vyjadrilo

Zdravotnícke zariadenia predávajú prebytočný majetok z dôvodu jeho nepotrebnosti, prípadne z dôvodu, že ide o taký majetok, ktorý nemocnice nevyužívajú, tvrdí v reakcii ministerstvo zdravotníctva. Ako sa v stanovisku ďalej uvádza, nemocnice sa snažia takýto majetok predať už dlho, doposiaľ však bez úspechu.

"Aj z tohto dôvodu Ministerstvo zdravotníctva SR uvíta, čo možno najväčší počet záujemcov, ktorí o tento, pre zdravotnícke zariadenia prebytočný majetok, prejavia záujem," napísala v stanovisku Martina Lidinská z rezortného komunikačného odboru.

Pripomenula, že zdravotnícke zariadenia v zriaďovateľskej pôsobnosti ministerstva musia postupovať v súlade so zákonom o správe majetku štátu, ktorý presne stanovuje postup a podmienky predaja majetku štátu.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.