Slovenské firmy začínajú vykazovať spoločenskú zodpovednosť

0
219

BRATISLAVA 17. februára (WEBNOVINY) – Na Slovensku vykazuje aktivity spojené so spoločenskou zodpovednosťou (CSR) 57 % firiem. Vyplýva to z prieskumu poradenskej spoločnosti KPMG. Celosvetovo tak robí 71 % podnikov, čo je nárast o 7 % oproti roku 2011.

„Na Slovensku tradícia spoločenskej zodpovednosti ešte nie je tak silno zakorenená, ako na západe, kde sa tejto téme venujú už roky,“ konštatoval partner KPMG na Slovensku zodpovedný za audit Theo van Eeden pričom dodal, že u nás sa spoločenskej zodpovednosti venujú najmä zahraničené firmy, ale postupne sa zapájajú i malé a stredné slovenské podniky.

Prieskum KPMG o vykazovaní aktivít spoločenskej zodpovednosti poskytuje prehľad o súčasných globálnych trendoch v CSR reportingu. Pravidelne sa publikuje od roku 1993. V roku 2013 pokryl 41 krajín a 4 100 firiem v 15 priemyselných odvetviach.

Spoločnosť KPMG Slovensko je nezávislým členom medzinárodnej siete KPMG a na Slovensku pôsobí od roku 1991. V súčasnosti zamestnáva viac ako 280 ľudí a má 10 partnerov.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.