Skvelý Tomáš Klobučník zaplával rekord vo finále ME

0
345

HERNING 15. decembra (WEBNOVINY) – Tomáš Klobučník zakončil vydarené majstrovstvá Európy v plávaní v krátkom bazéne v dánskom Herningu 6. miestom v nedeľňajšom finále prsiarskej dvojstovky.

V rakúskom Grazi sa pripravujúci pretekár banskobystrickej Dukly časom 2:04,97 min znova zlepšil vlastný národný rekord 2:06,24, ktorý zaplával v predpoludňajšej rozplavbe.

„Išlo sa mi teraz omnoho lepšie než ráno. Myslel som si, že medaila bude niekde okolo 2:03,90, nečakal som, že to bude až také rýchle. Vydal som zo seba maximum, nebudem sa na nič vyhovárať. Dúfam, že o rok to bude podstatne rýchlejšie. Som nahecovaný do ďalšej sezóny, budem sa snažiť na sebe pracovať, aby som sa dostal do prvej štvorky,“ sumarizoval 23-ročný zverenec nemeckého odborníka Dirka Langeho.

Klobučník v piatok 4. miestom na stovke prsia (57,75) dosiahol životný výsledok. „Dirk mi viackrát povedal, že si nie je istý, či som dvojstovkár, lebo mám stavbu tela svalovejšiu. Viackrát poznamenal, že ideálne by bolo pre mňa plávať 150 metrov. Určite však zostanem pri dvojstovke, pretože z tej môžem ťažiť aj na stovke,“ doplnil a k celkovému svojmu vystúpeniu na ME dodal: „Úprimne – od dvojstovky som čakal viac, čo sa týka umiestnenia. Ale teším sa, že som si spravil osobáky“.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.