Školy na Festivale vody opäť ukázali, že im na vode záleží

0
765

BRATISLAVA 20. decembra (WBN/PR) – Aj tento rok boli ocenené najlepšie projekty o vode, ktoré vypracovali žiaci základných škôl. Festival vody je každoročná súťažná prehliadka projektov žiakov základných škôl o vode, ktorá je súčasťou dlhodobého vzdelávacieho programu BVS, a. s., Modrá škola zameraného na rozvoj vedomosti a znalosti deti a mládeže o pitnej vode – jej výrobe, distribúcii, odvádzaní a čistení odpadových vôd, ale aj o dôležitosti a nenahraditeľnosti vody pre človeka a v prírode.

85 žiakov zo základných škôl, ktoré sú zapojené do vzdelávacieho programu Modrá škola, predstavilo výsledky 29 tímových projektov o vode, ktoré vypracovali pod vedením pedagógov. Projekty žiakov sa venovali najmä spotrebe vody v domácnostiach, dodržiavaniu pitného režimu a znečisťovaniu vody.

Súťažné projekty posudzovala desaťčlenná hodnotiaca komisia formou pohovor so súťažiacimi pri posterových prezentáciách. Vyhlásenie víťazov a ich ocenenie sa uskutočnilo 18. decembra 2013 vo Vodárenskom múzeu v Bratislave.

Na 1. mieste v I. kategórii, v ktorej súťažili žiaci z ročníkov primárneho vzdelávania, umiestnil sa súťažný tím zo ZŠ s MŠ v Báhoni, ktorý pod vedením Mgr. Saskie Šipošovej vypracoval projekt „Ako rozumne zavlažovať polia“. Žiaci zo ZŠ v Šaštíne-Strážach, ktorí pod vedením Mgr. Elišky Sofkovej súťažili s projektom „Moja čistiareň odpadových vôd“ sú víťazmi II. A kategórie. Kategóriu II B zameranú na environmentálne projekty vyhrali žiaci zo ZŠ s MŠ vo Vištuku s projektom „Voda ako zdroj elektrickej energie“, ktorý spracovali pod vedením PaedDr. Júlie Pociskovej.

Bližšie informácie o Festivale vody a o vzdelávacom programe Modrá škola nájdete na www.modraskola.sk.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.