Skalica mení trénera, Josef Turek odchádza do Chomutova

0
310

SKALICA 8. novembra (WEBNOVINY) – Hokejový klub HK 36 Skalica sa stal tretím v slovenskej extralige, ktorý mení trénera. Doterajší tréner Záhorákov Josef Turek odchádza do českého Chomutova, kde prevezme tamojšieho extraligistu.

Na jeho miesto nastúpi Andrej Výboj, ktorý mal HK 36 prevziať už pred sezónou. Po konzultáciách s manažmentom Slovana Bratislava, ktorého je Skalica farmou, však napokon dostal šancu Turek.

"O odchode Josefa Tureka už vieme. V ďalšom priebehu sezóny povedie naše mužstvo Andrej Výboj spoločne s doterajším asistentom Romanom Megom," informoval agentúru SITA viceprezident HK 36 Skalica Tomáš Mikúš.

Turek nahradí Čelanského

V extralige menili trénera už vo Zvolene a Trenčíne. Výboj je bývalý tréner slovenských mládežníckych reprezentácií do 16, 17 i 18 rokov. Štyridsaťpäťročný rodák z Banskej Bystrice bol naposledy diagnostikom a analytikom tréningového a zápasového programu v Slovane Bratislava.

Doterajší tréner hokejistov HK 36 Skalica Josef Turek povedie v ďalšej časti sezóny českého extraligistu Piráti Chomutov.

Po vyriešení administratívnych záležitostí nahradí vo funkcii odvolaného Jiřího Čelanského. Turek pôsobil v najvyššej českej súťaži naposledy v minulej sezóne, keď priviedol Třinec do semifinále. S Chomutovom by mal podpísať zmluvu do konca sezóny.

Chomutovu sa nedarí

Pirátom sa nevydaril vstup do nového ročníka. Po osemnástich zápasoch je mužstvo na poslednom 14. mieste so štrnástimi bodmi. Na desiatu priečku zaručujúcu účasť v predkole play-off stráca 8 bodov.

Čelanský prevzal Chomutov v závere januára 2013 a pre klub zachránil extraligu. "Pred sezónou si postavil mužstvo, vybral a priviedol nových hráčov. My sme boli pripravení poskytnúť mu dostatočný priestor pre systematickú prácu. Nezbierali sme body podľa našich predstáv, ale nechceli sme pristúpiť k zmene unáhlene. Na situáciu sme reagovali postupnými krokmi. Prebehli osobné pohovory, hráčske zmeny a naposledy sme udelili aj finančné sankcie," povedal na klubovom webe generálny manažér Pirátov Jaroslav Veverka.

Josef Turek prešiel na lavičku Skalice pred touto sezónou. V minulosti viedol okrem Třinca aj Medveščak Záhreb, pôsobil pri junioroch Vsetína, Slavie a Slovana i pri českých mládežníckych reprezentáciách.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.