Schumacherov stav je naďalej kritický, ale mierne sa zlepšil

  0
  373

  GRENOBLE 31. decembra (WEBNOVINY) – Človek prezlečený za kňaza, údajne novinár, sa snažil dostať do izby ťažko zraneného Michaela Schumachera.

  „V nemocnici sa udialo viacero podivných incidentov. Človek oblečený za kňaza sa snažil priblížiť k Michaelovi. Žiadam každého, aby nechal pracovať lekárov a dal rodine pokoj na stretnutie s Michaelom,“ vyhlásila manažérka nemeckého automobilového jazdca Sabine Kehmová, ktorá nešpecifikovala, či ide o novinára.

  Podľa Kehmovej sa v posledných hodinách snažilo dostať na kliniku viacero ľudí, mnohí sa pokúšali ísť do miestnosti pre tlačové konferencie. „Podľa môjho názoru je to celé odporné,“ vyhlásila Kehmová.

  Odporúčame aj:

  Stav Schumachera je vážny, lekári nevylučujú trvalé následky

  Zdravotný stav Michaela Schumachera zostáva po nehode na lyžovačke kritický, ale po druhej operácii poškodeného mozgu badajú lekári známky mierneho zlepšenia.

  "Nemôžeme povedať, že je mimo ohrozenia života… Získali sme však viac času. Najbližšie hodiny budú rozhodujúce," uviedol lekár Jean-Francois Payen z Fakultnej nemocnice vo francúzskom meste Grenoble, kde je 44-ročný Nemec hospitalizovaný.

  Pred nemocnicou, kde sedemnásobný majster sveta formuly 1 bojuje o život, začali jeho fanúšikovia páliť sviečky. Jeden z priaznivcov rozprestrel aj vlajku ferrari. Informoval o tom denník Bild na svojom webe a Twitteri.

  Schumacher utrpel vážne zranenie hlavy. "Krátko po nehode bol pri vedomí, ale nereagoval normálne na kontrolné otázky záchranárov. Teraz je v umelom spánku, telesnú teplotu uňho udržiavame medzi 34 – 35 stupňami Celzia. Nedá sa vylúčiť trvalé poškodenie mozgu. Bez helmy by bol pravdepodobne mŕtvy," informoval lekársky štáb. Nemec údajne lyžoval mimo vyznačenej lyžiarskej trate a hlavou narazil do skaly.

  "Schumi" absolvoval svoju poslednú Veľkú cenu 25. novembra 2012 v Brazílii, kde sa rozlúčil s dianím v F1 siedmym miestom. Celkovo odjazdil 308 VC za Jordan (1991), Benetton (1992 – 1995), Ferrari (1996 – 2006) a Mercedes (2010 – 2012).

  © SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.