Schumacher je stále v stabilizovanom, no kritickom stave

  0
  217

  GRENOBLE 6. januára (WEBNOVINY) – Sedemnásobnému majstrovi formuly 1 Michaelovi Schumacherovi sa po nehode na prelome rokov údajne trochu polepšilo. V pondelok to vyhlásil zdroj blízky 45-ročnému bývalému nemeckému pretekárovi.

  "Schumi" v nedeľu 29. decembra pri lyžovačke vo francúzskom stredisku Méribel narazil hlavou do skaly a odvtedy ho lekári v nemocnici v Grenobli po dvoch operáciách mozgu udržujú v umelom spánku. Ešte skôr v pondelok opísali lekári jeho stav za stabilizovaný, ale kritický.

  "Klinický stav Michaela Schumachera považujeme za stabilný a neustále ho sledujeme. Tím lekárov však chce zdôrazniť, že stále ide o kritický stav," uvádza sa v pondelkovom stanovisku Univerzitnej nemocnice v Grenobli s doplnkom, že lekársky personál nebude poskytovať žiadne ďalšie informácie ohľadom liečby čerstvo 45-ročného bývalého jazdca z dôvodu ochrany súkromia.

  Obrazom: Michael Schumacher má podporu rodiny i fanúšikov

  Francúzski vyšetrovatelia medzičasom získali záznam z kamery, ktorú mal Schumacher pripevnenú na prilbe počas nehody, a počas týždňa budú informovať médiá a výsledkoch vyšetrovania.

  Tlačová konferencia by sa mala uskutočniť v stredu o 11.00 h SEČ v alpskom stredisku Albertville.

  Vyšetrovatelia sa sústredia na "Schumiho" rýchlosť v čase incidentu a tiež na to, či boli na svahu riadne vyznačené hranice zjazdovky.

  Odporúčame aj:

  Schumacher nelyžoval rýchlo, jeho pád zachytilo video

  Schumacherov stav je naďalej kritický, počas pádu mal kameru

  Michael Schumacher je v kóme, vážne si poranil lebku

  © SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.