Ruskí policajti zastrelili údajného atentátnika z Volgogradu

0
207

MOSKVA 5. februára (WEBNOVINY) – Ruské bezpečnostné zložky v autonómnej republike Dagestan zastrelili jedného z podozrivých organizátorov nedávnych teroristických útokov vo Volgograde.

V stredu o tom informovali tamojšie úrady. Tridsaťročný Džamaldin Mirzajev zomrel spoločne s ďalším mužom po tom, ako medzi ním a špeciálnymi jednotkami, ktoré obkľúčili jeho dom, vypukla prestrelka.

Ďalší muž sa vzdal

Tretí podozrivý muž sa policajtom vzdal. K incidentu prišlo v meste Izberbaš vzdialenom niekoľko kilometrov od dagestanskej metropoly Machačkala.

Dva útoky vo Volgograde si koncom decembra vyžiadali 34 obetí na životoch a desiatky zranených. Rusko v reakcii zaviedlo prísne bezpečnostné opatrenia súvisiace s blížiacimi sa zimnými olympijskými hrami v meste Soči, ktoré sa začínajú 7. februára.

Boj proti olympiáde

Vodca severokaukazských militantov Doku Umarov totiž vyzval svojich nasledovníkov, aby použili “maximálnu silu” a zabránili uskutočneniu zimných olympijských hier.

Umarova považuje Moskva za nepriateľa číslo jeden, odkedy prevzal velenie nad povstalcami, ktorých cieľom je zriadenie islamského štátu na Kaukaze.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.