Pussy Riot by mohli vystúpiť aj v Mekke či v Ríme

0
165

NEW YORK 6. februára (WEBNOVINY) – Veľvyslanci USA a Ruska pri OSN si v stredu vymenili niekoľko štipľavých poznámok v rámci reakcií na stredajšiu prítomnosť dvoch členiek ruskej skupiny Pussy Riot v New Yorku, ktorý je zároveň sídlom OSN.

Do najväčšieho amerického mesta prišli Maria Aljochinová a Nadežda Tolokonnikovová, ktoré koncom roka pustili z ruského väzenia. Pri tejto príležitosti ich privítala najvyššia americká diplomatka pri OSN Samantha Powerová. Keď sa na ich stretnutie opýtali jej ruského kolegu Vitalija Čurkina, ten sa na pobavenie prítomných novinárov nezdržal sarkastických poznámok a odporúčaní.

Odporúčame aj:

Pussy Riot na koncerte Amnesty International uvedie Madonna

“Nevstúpila do kapely? Lebo by som od nej očakával, že ich pozve do Národnej katedrály vo Washingtone. Také je moje očakávanie. Možno pre nich usporiadajú svetové turné – Bazilika sv. Petra v Ríme, potom možno Mekka v Saudskej Arábii a na záver galakoncert pri Múre nárekov v Jeruzaleme,” povedala novinárom pobavený Čurkin.

Na jeho slová prostredníctvom Twitteru reagovala Powerová slovami, že v prípade turné s Pussy Riot by ich prvý koncert patril ruským politickým väzňom, cituje ju portál ruskej spravodajskej agentúry RIA Novosti.

Vo februári 2012 vtrhli členky Pussy Riot do pravoslávnej katedrály v centre Moskvy, kde zaspievali “modlitbu” proti vtedajšiemu premiérovi a dnešnému prezidentovi Ruska Vladimirovi Putinovi a jeho spojeniu s ruskou pravoslávnou cirkvou. Tolokonnikovovú a Aljochinovú súd v auguste 2012 poslal na dva roky do pracovných táborov, prepustili ich v decembri.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.