Pripravuje VW konkurenta pre Range Rover Evoque?

  0
  501

  Volkswagen prinesie na blížiaci sa autosalón v Los Angeles koncept CrossBlue Coupé. Crossover sme po prvýkrát videli počas tejto jari v Šanghaji.

  Prečo píšeme o tom, že VW ukáže niečo čo už ukázal? Pretože na túto tému sa šíria doslova protichodné informácie. Môže ísť o úplne neškodné dizajnové a technologické cvičenie alebo predzvesť priameho súpera pre Range Rover Evoque.

  Český portál auto.cz doslova píše o evolúcii konceptu, ktorá by sa dokonca mohla zvrhnúť na prototyp.

  Podľa týchto informácií by CrossBlue Coupé mal s najväčšou pravdepodobnosťou namierené do sériovej výroby. Zdroj tejto informácie ostáva neznámy.

  Iné internetové médiá ako napríklad Carscoops tvrdia, že do LA príde CrossBlue Coupé v úplne nezmenenej podobe. Tejto verzii zatiaľ dávajú za pravdu všetky indície.

  CrossBlue Coupé má ešte veľmi podobného väčšieho súrodenca CrossBlue Concept. V oboch prípadoch ide zatiaľ o koncepty.

  CrossBlue Coupé vznikol na platforme MQB. V Los Angeles bude vybavený preplňovaný benzínovým šesťvalcom, ktorý doplní plug-in hybridné pohonné ústrojenstvo. V elektrickom režime zvládne crossover prejsť 21 kilometrov, jeho maximálka však bude obmedzená na 102 km/h.

  Trojlitrovému benzínovému TSI motoru budú pomáhať dva elektromotory. Spaľovací agregát disponuje krútiacim momentom 500 Nm dostupným už od 1800 otáčok. Po zapojení elektromotorov rastie táto hodnota až na 700 Nm. Celkový výkon predstavuje 305 kW (415 k).

  S týmto pohonom dokáže CrossBlue jazdiť rýchlosťou až 200 km/h. Z 0 na 96 km/h to rozbehne za 5,8 sekundy. 2,2 tony vážiaci hybrid by mal dokázať jazdiť s priemernou spotrebou 3 l/100 km.

  To znamená, že CrossBlue bude v Los Angeles predstavený v úplne rovnakej konfigurácii, v akej ho ukázala automobilka v Šanghaji. Neprenechá VW súboj s typom Range Rover Evoque radšej Audi?

  Na druhej strane koncept CrossBlue Coupe bol považovaný za konkurenta britskému SUV už od svojho vzniku. Pravdivé informácie sa dozvieme asi až počas podujatia LA Auto Show, ktoré sa koná od 22. novembra do 1. decembra.

  Autor: topspeed.sk

  © SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.