Predstavenstvo PSA podporuje rokovania s firmou Dongfeng

  0
  661

  PARÍŽ 7. februára (WEBNOVINY) – Predstavenstvo spoločnosti PSA Peugeot Citroën podporilo šéfa Philippa Varina, aby pokračoval v rokovaniach s čínskou spoločnosťou Dongfeng Motor Group. Spoločnosť PSA o tom informovala vo štvrtok. Francúzska automobilka rokuje s Dongfeng a s francúzskou vládou o navýšení kapitálu a o odpredaji časti akcií. Na stredajšom stretnutí lídri spoločnosti “vyjadrili plnú podporu plánu, ktorý predstavil tím manažérov”.

  Spoločnosť PSA nepriaznivo ovplyvnil šesť rokov trvajúci pokles európskeho trhu s autami. Firma potrebuje nový kapitál, aby ostala konkurencieschopná. Preto chce prehĺbiť vzťahy so spoločnosťou Dongfeng, s ktorou tvorí v Číne spoločný podnik.

  Menšinový akcionár automobilky PSA, skupina Adam, tento týždeň kritizoval podmienky plánovaného zvyšovania kapitálu. “Značný podiel, ktorý by získal štát by mohol odradiť iných potenciálnych investorov a bolo by náročnejšie uzavrieť alianciu s inými výrobcami áut,” informoval denník Les Echos. Odvolal sa na list, ktorý skupina Adam poslala spoločnosti PSA.

  PSA Peugeot Citroën pôsobí aj na Slovensku. V Trnave má závod, ktorý je technologicky najnovším v skupine. Strategickú investíciu francúzsky koncern oznámil v januári 2003 a do začatia výroby dosiahla 700 miliónov eur. V prvom štvrťroku 2009 prišla na trh novinka Citroën C3 Picasso, ktorá sa vyrába výhradne na Slovensku, pričom investície do jej výroby dosiahli ďalších 100 miliónov eur. V novembri 2011 začal závod s výrobou modelu Peugeot 208.

  © SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.