Prečo využívať QR kódy na fakturáciu

0
1289

Množstvo faktúr a zdĺhavé prepisovanie príkazov do internet bankingu je už pre mnoho firem a jednotlivcov niekoľkoročnou minulosťou. Najrýchlejší a najefektívnejší spôsob ako sa zbaviť papierovačiek, ktoré sú najčastejšie v účtovníctve môžete nájsť v podobe QR kódov.

Okrem toho, že  QR kód vám ušetrí až 90% vášho vzácneho času, môžete v ňom nájsť aj pocit bezpečia. Pay by square funguje na báze bechybnosti. Ak by údaje neboli správne QR kód sa nenačíta.

QR kód je dvojrozmerný čiarový kód, ktorý vyvinula japonská spoločnosť Denso Wave v roku 1994 a v preklade znamená Quick Response ( rýchla reakcia). V mnoho krajín sa stáva ako samozrejmosťou a dekódovať ho vedia nielen čítačky či mobilné aplikácie, ale už aj vstavané fotoaparáty v neiktorých telefónoch. QR kód je špecálne usporiadanie malách čiernych a bielych štvročekov, kde tri väčšie a jeden malý štvorec v  rohoch poskytujú informácie pre čítačku a zvyšné choaticky usporiadné štvorčeky poukazujú na na zakódovanú informáciu.

Pay By Square a Invoice By Square kódy sú na faktúrach jasne oddelené. Oba pritom pojmú až 550 znakov, ktoré zahŕňajú všetky nevyhnuté údaje na korektné fungovanie platobných príkazov. Ich veľkosť je 3,6 x 3,6 cm.

QR kód uschováva údaje, či informácie, v pay by square a invoice by square sú to fakturačné údaje. Stačí nasmerovať telefón alebo čítačku na kód a tá dokáže rozoznať uložené údaje v QR kóde a zaplatí za vás behom sekundy.

Druhou súčasťou je Invoice by square, pomocou ktorej zaúčtujete faktúry do účtovníctva rýchlo, bezchybne a ľahko. Tento systém môžete použiť na faktúru, dobropis a ťarchopis, proformu faktúry či zálohovú faktúru.

Okrem toho, že tento systém ušetrí čas, taktiež je z dlhodobého hľadiska eco-friendly a už teraz ho využívajú banky a iné asociácie.

Dajte zbohom prepisovaniu dát a ušetrite čas aj ušlý zisk pri administratíve.