Pracovníci konzulátu USA nasrdili Madura, vyhostil ich

0
424

CARACAS 17. februára (WEBNOVINY) – Venezuelský prezident Nicolás Maduro z krajiny vyhostil troch pracovníkov amerického konzulátu, ktorí podľa neho podporili prebiehajúce opozičné protesty.

V pondelok o tom informuje spravodajský portál stanice BBC. Maduro síce Američanov nemenoval, ministerstvo zahraničných vecí však neskôr plánuje zverejniť ich identitu.

Stretnutia na súkromných univerzitách

“Ide o skupinu amerických funkcionárov, ktorí sa nachádzajú na univerzitách. Sledovali sme ich, ako sa dva mesiace zúčastňovali na stretnutiach na pôde súkromných vysokých škôl. Pracujú na vízovom oddelení,” spresnil prezident.

Spojené štáty pritom prostredníctvom svojho ministra zahraničných vecí Johna Kerryho ešte minulý týždeň vyjadrili nad súčasnými nepokojmi vo Venezuele vážne obavy.

Polarizovaná Venezuela

Venezuela, ktorá disponuje najväčšími zásobami ropy na svete, je v súčasnosti polarizovaná, čo sa prejavilo v minuloročných prezidentských voľbách vyhlásených po úmrtí prezidenta Huga Cháveza. Hlasovanie len veľmi tesne vyhral Maduro, no opozičného kandidáta Henriqueho Caprilesa predstihol len o viac ako 1,5 percenta.

Ten Madura obvinil z podvodu a požiadal o prepočítanie hlasov. Vláda teraz opozíciu obviňuje zo sabotáže ekonomiky v záujme zosadenia ľavicovej vlády. Opozícia vláde zase vyčíta neschopnosť poradiť si s vysokou mierou kriminality a veľkou infláciou.

Protesty si doteraz vyžiadali tri obete na strane demonštrantov.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.