Pozor na búrlivý vietor, cez víkend sa bude aj šmýkať

0
162

BRATISLAVA 7. februára (WEBNOVINY) – V piatok Slovákov ohrozuje silný vietor. Meteorológovia vydali pre ním vydali výstrahu prvého stupňa, ktorá platí až do konca víkendu takmer pre celé územie krajiny.

V piatok bude zamračené, hlásia nízku oblačnosť a hmlu. Ojedinele sa vyskytne slabý dážď alebo mrholenie. Na horách a ojedinele aj v nižších polohách čaká Slovákov polojasná obloha.

Najvyššia denná teplota dosiahne 1 až 6 stupňov Celzia, pri zmenšenej oblačnosti bude okolo +8 stupňov. Informuje o tom na svojej stránke Slovenský hydrometeorologický ústav.

Výstraha prvého stupňa pred vetrom platí v piatok od 18:00 hodiny do 23:00 hodiny pre vybrané oblasti Bratislavského, Banskobystrického, Trenčianskeho, Košického, Trnavského, Prešovského a Žilinského kraja. Rýchlosť vetra tu môže v nárazoch dosiahnuť rýchlosť 72 až 94 kilometrov za hodinu.

V sobotu má byť oblačno až zamračené, miestami sa môže vyskytnúť občasný dážď, na horách od cca 1100 metrov nad morom aj sneženie. Cez deň budú od západu zrážky ubúdať a oblačnosť sa má zmenšovať.

Teplomer počas dňa ukáže +2 až +7 stupňov Celzia. Zafúka prevažne južný vietor rýchlosťou 5 až 20 kilometrov za hodinu.

Meteorológovia na sobotu zároveň vydali výstrahu prvého stupňa pred poľadovicou. Šmýkať sa bude na celom území Slovenska. Od 1:00 hodiny do 9:00 hodiny si preto treba dávať pozor na cestách aj na chodníkoch. Výstraha prvého stupňa však bude platiť aj pred silným vetrom.

V nedeľu hlásia veľkú oblačnosť až zamračené, na mnohých miestach dážď, na horách sneženie. Cez deň má byť v západnej polovici krajiny postupne malá oblačnosť bez zrážok. Denná teplota dosiahne +2 až +7, na juhozápade +9 stupňov. V noci teplota klesne na +4 až -1 stupňov Celzia.

Naďalej bude platiť výstraha prvého stupňa pred silným vetrom.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.