Podnikateľ roka založil nábytkársky reťazec, má inšpirovať

0
506

BRATISLAVA 19. februára (WEBNOVINY) – Držiteľom titulu EY Podnikateľ roka 2013 na Slovensku sa stal zakladateľ a riaditeľ nábytkárskej spoločnosti Decodom, s. r. o. Vladimír Šrámek. Informoval o tom vyhlasovateľ súťaže, spoločnosť EY.

“Porota posudzovala takmer 40 podnikateľských príbehov. Kritériami boli osobnosť podnikateľa, jeho podnikateľský príbeh, strategická orientácia, národná a medzinárodná pôsobnosť a tiež finančné výsledky,” konštatoval predseda poroty a víťaz siedmeho ročníka súťaže Vladimír Levársky. Ako uviedol vedúci partner EY v Slovenskej republike Stan Jakubek, cieľom súťaže je oceniť úspešných slovenských podnikateľov, ukázať širšej verejnosti pozitívne príklady a inšpirovať všetkých, ktorí majú chuť a odvahu začať podnikať.

Víťazom kategórie “Technologický Podnikateľ roka 2013” sa stal Stanislav Krcho zo spoločnosti Kompozitum, s. r. o. Firma patrí do líderskej trojky svetových výrobcov v technológii vákuovo-tlakovej infiltrácie kompozitných skeletov. Túto technológiu používajú výrobcovia rýchlovlakov v Číne a Francúzsku.

V kategórii “Začínajúci podnikateľ roka 2013”, ktorá je určená pre podnikateľov, ktorých firmy fungujú na trhu menej ako päť rokov, zvíťazil Branislav Polák zo spoločnosti 3070, a. s. Tá poskytuje služby v oblasti dizajnu predajní, prezentačných stánkov na veľtrhoch či showroomov.

Súťaž Entrepreneur of the Year prvýkrát vyhlásila spoločnosť EY (predtým Ernst & Young) v roku 1986 v USA. V roku 2013 sa konali národné kolá vo vyše 50 krajinách celého sveta. Všetci národní víťazi spolu súťažia o titul World Entrepreneur of the Year. Najbližšie celosvetové finále sa bude konať v Monte Carle v júni 2014, na ktorom bude reprezentovať Slovensko aj držiteľ titulu EY Podnikateľ roka 2013. Spoločnosť EY poskytuje celosvetovo odborné poradenské služby v oblasti auditu, daní, transakčného a podnikového poradenstva. Názov EY označuje celosvetovú organizáciu a môže zahŕňať jednu alebo viac členských firiem Ernst & Young Global Limited, pričom každá je samostatná právnická osoba.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.