Po Velez-Zuzulovej sa zranila aj ďalšia lyžiarska nádej

0
264

LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ 10. decembra (WEBNOVINY) – Na listinu zranených pribudla po Veronike Velez-Zuzulovej ďalšia slovenská reprezentantka v zjazdovom lyžovaní. Petra Vlhová nestihne po krkolomnom páde na tréningu v talianskom Solde, pri ktorom si natiahla väzy v ramene a potrhala biceps, slalom Svetového pohára 17. decembra vo francúzskom Courcheveli.

Osemnásťročná Slovenka bola v ostatnom čase v dobrej forme, nedávno vyhrala slalom Európskeho pohára vo fínskom Levi. Teraz ju čaká minimálne dvojtýždňová pauza. Informuje o tom web denníka SME.

„Zachytila som ľavou rukou o obrákovú dvojbránku. Vytočilo ma, až som obe žŕdky vytrhla. Mám natiahnuté väzivo v ramene a pretrhnutý biceps. Navyše, zranenú oblasť mi dosť silno zaliala krv,“ povedala Petra Vlhová a pokračovala: „V našom športe treba aj riskovať. Mala som dosť veľkú rýchlosť, atakovala som bránku asi príliš natesno. Šťastím naozaj bolo, že mám dosť odpracované v posilňovni, telesný skelet to zvládol celkom dobre. Minimálne dva týždne budem určite bez lyží, potom rozhodne lekár. Nesmú pretrvávať bolesti.“

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.