Opel je životaschopný, tvrdí nová šéfka GM Mary Barraová

  0
  505

  RÜSSELSHEIM 27. januára (WEBNOVINY) – Značka Opel je životaschopnou súčasťou spoločnosti General Motors (GM). V pondelok to vyhlásila nová šéfka GM Mary Barraová.

  "Nie je to omyl, že som sa rozhodla prísť do Nemecka. Myslím, že je veľmi dôležité potvrdiť moje väzby so spoločnosťou Opel. Opel je jednoducho životaschopnou súčasťou našej spoločnosti,“ povedala Barraová, ktorá do čela GM nastúpila tento mesiac.

  V apríli minulého roku automobilka GM informovala, že do produktového portfólia značky Opel investuje do roku 2016 štyri miliardy eur. Malo by tak vzniknúť 23 nových modelov a 13 nových motorov. Šéf spoločnosti Opel Karl-Thomas Neumann vyjadril opatrný optimizmus v súvislosti s výhľadom automobilky na tento rok už v decembri minulého roku.

  Opel je na dobrej ceste, aby sa do roku 2016 vrátil k zisku, avšak Neumann očakáva náročný rok 2014. Dôvodom sú náklady na reštrukturalizáciu súvisiace s ukončením výroby áut v továrni v meste Bochum v Nemecku. "Ak nenastane koniec sveta, mali by sme rásť a potom nebudeme potrebovať dodatočné znižovanie nákladov," povedal.

  © SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.