Neplaťte navyše za poplatky pri online pôžičkách. Takto môžete ušetriť

0
780

Poplatok za vedenie účtu v banke, poplatok za výber v hotovosti, poplatok za vklad v hotovosti alebo poplatok za výber z bankomatu. To je iba niekoľko príkladov, za čo ľudia platia zbytočne, bez čoho by sa mohli obísť. To isté platí aj o online pôžičkách. Existuje hneď niekoľko spôsobov, ako môžete ušetriť.

Poplatok za vybavenie pôžičky

Pokiaľ nechcete platiť poplatok za vybavenie pôžičky, nikdy to nebolo ľahšie a pohodlnejšie ako v súčasnosti. Vo vrcholiacej sezóne, čo býva zvyčajne jar a jeseň, sú v ponuke hypotekárne úvery bez poplatku od takmer každej banky. Stačí si iba vybrať z ponuky.

Ak ide o vybavenie pôžičky, už len máloktorá nebanková spoločnosť si účtuje za vybavenie úveru. Podobne to platí aj pri bankových pôžičkách, či už je to online pôžička, hoci tu je to skôr akciová ponuka, než normálny štandard.

Poplatok za vedenie účtu

Pri vybavovaní pôžičky sa vám poplatok 5 eur mesačne môže zdať celkom nízky. Avšak, za 5 rokov takto zaplatíte aj 300 eur, čo už nie je toľko málo. Poplatok za vedenie účtu je v súčasnosti zbytočné míňanie peňazí, keďže dnes máte na výber hneď niekoľko alternatív.

Bežné účty za nulový poplatok ponúka dnes viacero bánk za splnenie niekoľkých podmienok. Bankový účet bez poplatku nemusí byť oklieštený na úplné minimum. Preto sa odporúča pozrieť si konkrétnu ponuku od každej banky a vybrať si najlepšiu ponuku.

Poplatok za zmenu zmluvných podmienok

Poplatok za predčasné splatenie pôžičky sa už dnes nevyužíva, no neplatí to pri zmenách podmienok splácania. Pri vybavovaní úveru, aj keď je to pôžička online,  sa snažte nastaviť mesačnú splátku tak, aby ste ju v prípade zmeny svojho rozpočtu nemuseli meniť.

Pri zmene výške mesačnej splátky alebo splatnosti úveru je totiž potrebné zaplatiť poplatok. Ten sa pohybuje vo výške 30 až 150 eur, kvôli čomu je pôžička drahšia, než ste mali v pláne.

Ušetrite na poplatkoch vždy, keď môžete. Vyhnite sa poplatkom navyše, ktoré nepotrebujete. Dúfame, že vám tento článok pomôže v tom, aby ste zlepšili svoju finančnú gramotnosť.