Nasťa Kuzminová je hrdá, aj jej brat si zo Soči nesie zlato

0
569

SOČI 23. februára (WEBNOVINY) – Rodičia biatlonistov Antona Šipulina a Anastasie Kuzminovej majú zo svojich potomkov radosť, obaja sa už môžu hrdiť titulom olympijský víťaz.

Anastasia vo farbách Slovenska triumfovala v rýchlostných pretekoch žien vo Vancouveri 2010 i Soči 2014. Jej brat Anton potiahol na poslednom úseku sobotňajších mužských štafiet k víťazstvu ruskú „zbornú“.

Viac správ z olympiády si môžete pozrieť ———-> TU

Domáci boli v komplexe Laura po prvých troch úsekoch štafiet na 3. mieste, keď sa na trať vydal Šipulin.

Po chybách Emila Hegleho Svendsena na strelnici bojoval o prvenstvo s Nemcom Simonom Schemppom. Na cieľovej rovinke už mal pred súperom veľký náskok a vychutnával si nadšené ovácie publika.

Obrazom: Posledný deň na olympiáde v Soči

„Bol som pripravený na veľkú bitku o prvenstvo. Skôr som počítal so súbojom s Rakúšanom Dominikom Landertingerom ako so Schemppom. Vedel som, že Rakúšan má excelentný záver a myslel som si, že budeme bojovať až do posledného metra. Pri vbiehaní do posledného kola však Landertinger nebol s nami a ja som ostal vpredu so Schemppom. Mal som pokojný tep a bol som presvedčený, že vyhrám,“ popisoval Šipulin.

Odporúčame:

Zlato v štafete vybojovali Rusi, favoriti sklamali

Ťumeňčan už zabudol na rýchlostné preteky. V prvý súťažný deň ZOH ho posledný desiaty výstrel pripravil nielen o prvenstvo, ale aj o medailu.

„Ťažko sa mi zaspávalo, ale už je to definitívne za mnou. Možno som bol počas jednotlivých pretekov trocha nervózny, keď som nemohol dosiahnuť výsledok, ktorý som chcel. Dnešné preteky však boli pre mňa kompenzáciou za všetku smolu,“ doplnil Šipulin. Dvadsaťšesťročný Rus má v zbierke už štafetový bronz z Vancouveru 2010.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.