Nájsť životného partnera môžete aj po päťdesiatke

0
1602

Ako každý jeden mladý človek, túžime si nájsť partnera, ktorý pri nás ostane v dobrom aj zlom ako to spieva Zuzka Smatanová. Bohužiaľ, realita je úplne iná. Dennodenne pribúda tucet skrachovaných manželstiev, v ktorých najviac trpia spoločné deti. Ako čas plynie, zabúdame na to, ako sme sa zoznámili a stávame sa viac sebeckými.

Ak patríte k tým, ktorí majú za sebou už dlhoročný vzťah, dobre viete, že zaradiť sa opäť do spoločenského života je náročnejšie. Dlho ste boli vo vzťahu, neviete ako sa zoznámiť a najmä nemáte dostatok sebavedomia. Treba myslieť na to, že vek nie je číslo a zoznamovanie po päťdesiatke je síce náročnejšie, ale nie až tak. Predsa len máte skúsenosť a viete, čomu sa vyhýbať a čomu nie. Žite naplno v každom veku a nehľaďte na minulosť, ktorú aj tak nemôžete vrátiť späť. Koľko stroskotaných vzťahov je okolo vás a vôbec o nich neviete.

Ak ale chcete skúsiť zoznámenie s podobným človekom ako ste vy, môžete skúsiť iný spôsob zoznamovania – internetovú zoznamku. Možno si myslíte, že práve pre vás nie je určená internetová zoznamka, ale mýlite sa. Dnes už nie je také ťažké nájsť zoznamku, v ktorej sa registrujú aj starší ľudia ako ste vy. Samozrejme, nemusíte sa hneď registrovať do konkrétnej zoznamky pre seniorov. Môžete skúsiť aj zoznamku pre rozvedených, kde viete, že sa nachádzajú len ľudia, ktorí majú aspoň jeden rozvod za sebou.

Skúste to. Nič za to nedáte. Ak tam nikoho nestretnete, nič sa nedeje. Veď existuje tisíc iných spôsobov, ako si nájsť partnera, s ktorým si budete nažívať lepšie ako s predchádzajúcim partnerom.