Najobľúbenejšie domáce fitness stroje

0
1080

Zariadiť si kvalitné domáce fitness je snom každého športového nadšenca. Hlavne v zimnom období absentuje možnosť športovania vonku a chodiť do vzdialeného športového centra je stratou času. Ak máte doma dostatok miesta, napríklad v pivnici, budú vám stačiť tri fitness troje, pomocou ktorých si precvičíte naozaj celé telo.

Eliptický trenažér

Eliptický trenažér nie je len strojom pre ženy, ale aj pre celú rodinu . Tento stroj je skvelým pomocníkom na kardio tréning a zároveň si na ňom precvičíte rôzne svalové partie. Patrí medzi fitness stroje, ktoré nechýbajú v žiadnej posilňovni a nemal by chýbať ani u vás doma. Eliptický trenažér v sebe spája bežecké pohyby s precvičením vrchnej časti tela za pomoci pohyblivých rukovätí s možnosťou rôznej záťaže. To všetko bez otrasov a poškodenia kĺbov. Je vhodný dokonca ako stroj na cvičenie počas rehabilitácie. Pomocou trenažéra spálite  pri každom tréningu veľké množstvo kalórií, zrýchlite si metabolizmus, zvýšite kondíciu a spevníte svaly na nohách, sedacie svaly, svaly hrudníka, chrbta a kompletné svalstvo na rukách. Stroj nezaberie veľa miesta a nie je ani drahou záležitosťou. Sami sa presvedčte na stránkach e-shopu inSPORTline o širokej ponuke rôznych modelov eliptického trenažéra za priaznivé ceny.

Bežecký pás

Beh je veľmi obľúbeným športom. Ak sa ho nechcete vzdať ani počas zimného obdobia, kúpte si bežecký pás. Moderné bežecké pásy majú zabudované počítače, ktoré vás informujú o vašom pokroku a budú vlastne vašim domácim trénerom. Vďaka tomu sa aj počas zimy zvýši vaša kondícia. Stroje vyššej triedy sú tak kvalitne odpružené, že sa nemusíte báť zranenia alebo bolestí kĺbov či členkov. Tréning na páse je jedinečnou možnosťou na posilňovanie vášho srdca, zvýšenie kapacity pľúc, zhadzovanie kilogramov a zlepšenie celkovej kondície. Na pásy nemusíte len bežať, môžete sa venovať chôdzi po rovine, do kopca alebo intervalovému tréningu. Vyberajte si medzi pásmi s čo najväčšou plochou na behanie a s vyššou nosnosťou. Beh na pásy nie je vôbec nudnou záležitosťou. Pustite si k tréningu hudbu alebo film a budete zhadzovať kilogramy mihnutím oka.

Posilňovacia veža

Domáci tréning by nemal pozostávať len z kardio cvičenia. Ak chcete, aby bola vaša postava pevná, kúpte si domov ešte jeden fitness stroj – posilňovaciu vežu. Veža a posilňovacia lavica v sebe spájajú toľko možností tréningu, že pri správnom výbere nahradia celé fitness centrum. Tento multifunkčný stroj vám umožní precvičiť všetky svaly. Je vlastne spojením klasického bench pressu s kladkou a strojmi na posilnenie nôh. Pomocou vrchných kladiek posilníte chrbát a ruky, spodná kladka je simuláciou veslovania a nohy si precvičíte zakopávaním či predkopávaním. Sami si určujete záťaž, ktorú môžete ľubovoľne meniť.

K posilňovacej veži sa dajú dokúpiť rôzne prídavné moduly a typy závaží. Jedinou nevýhodou posilňovacej veže sú jej väčšie rozmery a váha. Ak si však na ňu nájdete doma priestor, stanete sa prakticky majiteľom vlastného fitness centra.