Na opravy škôl sme vlani dali vyše 16 miliónov eur

0
170

BRATISLAVA 25. januára (WEBNOVINY) – V minulom roku šlo základným a stredným školám na havarijné situácie od rezortu školstva takmer 16,3 milióna eur.

O peniaze na opravu telocvične, elektroinštalácie či na nové okná môžu žiadať zriaďovatelia škôl aj v priebehu tohto roka. Ministerstvo peniaze prideľuje podľa svojich rozpočtových možností, informuje hovorca rezortu školstva Michal Kaliňák.

Na jednoduchšie opravy striech, sociálnych zariadení, podláh, chodníkov či výmeny okien šlo minulý rok z bežných výdavkov rezortu takmer 9,6 milióna eur. Štátne základné školy z nich dostali približne 7,2 milióna eur, cirkevným školám poskytli 127 690 eur, na špeciálne školy zas šlo 1,2 milióna.

Stredné školy si na opravy rozdelili sumu 1,043 milióna eur. Ďalších 6,7 milióna eur šlo na havárie na školách z kapitálových výdavkov ministerstva. Peniaze z ministerstva si rozdelilo takmer 300 škôl po celom Slovensku. Najviac peňazí smerovalo na opravy škôl v Nitrianskom, Banskobystrickom a Žilinskom kraji.

Ministerstvo školstva môže prideliť finančné prostriedky zo svojej kapitoly na riešenia havarijných situácií škôl. Žiadosť o ich poskytnutie predkladá zriaďovateľ príslušnému obvodnému úradu v sídle kraja v priebehu roka.

Ten požiadavku preverí a posúdi požadovanú sumu na odstránenie havárie. Ministerstvo peniaze prideľuje podľa svojich rozpočtových možností pre daný rok. Tlačivo žiadosti nájdu zriaďovatelia na internetovej stránke https://www.minedu.sk/havarie/.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.