Na cestách si treba dať pozor na poľadovicu i snehové jazyky

  0
  686

  BRATISLAVA 1. februára (WEBNOVINY) – V okolí Senca, Pezinka a Bratislavy padá mrznúci dážď, Slovenská správa ciest upozorňuje na zvýšené riziko vzniku poľadovice. Silný vietor na Spiši spôsobuje, že na ceste I/67 Spišská Belá – Tatranská kotlina a II/542 Spišská Belá – Slovenská Ves sa tvoria snehové jazyky.

  Na Horskom priechode Šturec hrozí nebezpečenstvo padania skál na cestu. Pre vozidlá dlhšie ako 10 metrov je po celú zimnú sezónu uzatvorený úsek cesty I/64 medzi Nitrianskym Pravnom a Fačkovským sedlom, informuje Slovenská správa ciest na svojej webstránke.

  Všetky sledované diaľničné úseky a rýchlostné cesty na území Slovenská sú zjazdné, povrch vozoviek je suchý až vlhký. Na rýchlostnej ceste R3 Trstená – Tvrdošín je vozovka mokrá. Cesty I., II. a III. triedy sú zjazdné. Povrch vozoviek je prevažne suchý až mokrý, v hornatejších oblastiach je povrch vozoviek pokrytý vrstvou kašovitého až utlačeného snehu od jedného do troch centimetrov.

  Horské priechody sú zjazdné, povrch vozoviek je prevažne vlhký až mokrý. Neplatí to na horských priechodoch Huty, Zbojská, Hriňová a Besník, kde je vozovka pokrytá vrstvou kašovitého až utlačeného snehu do dvoch centimetrov. Na horskom prechode Herlianske Sedlo má vrstva utlačeného snehu hrúbku do päť centimetrov.

  © SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.