Lukáš Lacko postúpil na turnaji v Bratislave do semifinále

0
439

BRATISLAVA 8. novembra (WEBNOVINY) – Domáci tenista Lukáš Lacko nasadený ako štvrtý postúpil už do semifinále dvojhry na 14. ročníku turnaja ATP Challenger Tour Slovak Open v NTC v Bratislave.

V piatkovom štvrťfinále si víťaz tohto podujatia zo sezóny 2011 poradil s 21-ročným Damirom Džumhurom z Bosny a Hercegoviny, 197. v renkingu, za 65 minút presvedčivo 6:4, 6:3.

Už má istotu 35 bodov do systému a prémie 3250 eur. Podľa rozpisu na oficiálnom ukazovateli skóre bude v sobotu hrať od 14.00 h.

Ležérny prístup Lacka

Lacko síce v prvom sete proti Džumhurovi inkasoval okamžitý rebrejk na 3:3, ale presadil sa ešte raz na príjme v siedmom geme a koncovku tohto dejstva už zvládol. V desiatej hre sa dopodával na nulu – 6:4. Navyše, okamžite vo vstupnom geme druhej časti zvládol ďalší brejk. Únik potvrdil na 30 a už nepovolil vyzývateľovi vážnejšiu šancu.

"Dnes som to bral dosť ležérne, príliš som sa spoliehal na moje herné zbrane. Našťastie mi to vyšlo, ale musím sa toho vyvarovať. Som spokojný s tým, ako tu hrám, ale na zajtra sa musím lepšie pripraviť. Ak chcem ísť ešte ďalej, určite musím byť koncentrovanejší," povedal Lacko pre internetovú stránku turnaja.

Od nedele 26-ročný bývalý 44. hráč renkingu Lacko (teraz 74. v počítačovom poradí) bude medzi najlepšími štyrmi čeliť dvadsaťtriročnému Janovi-Lennardovi Struffovi (99.), pôjde o premiérový vzájomný duel. Nemec v piatok vo štvrťfinále odvrátil štyri mečbaly Ukrajinca Sergija Stachovského, z nich dva na príjme. Dostal sa z manka 2:5 v treťom sete.

"Struff je šikovný tenista, hrá dobre zozadu, ale nemám ho nejako príliš ´napozeraného´. S trénerom však určite niečo vymyslíme," predznamenal Lacko, ktorý v predchádzajúcich dvoch stretnutiach na tomto podujatí zdolal krajanov. Najprv vyradil Norberta Gombosa a potom prekonal Miloslava Mečířa mladšieho.

Mertiňák vo štvorhre vypadol

Slovensko malo v piatok zastúpenie aj v semifinále štvorhry, ale Michal Mertiňák neuspel. Mertiňák a Rus Michail Jelgin nasadení ako tretí prehrali s nemeckým tandemom Gero Kretschmer, Jan-Lennard Struff za 102 minút tesne 7:6 (4), 5:7, 6:10 (zápasový tajbrejk). Postupujúci si v sobotu približne po 17.00 h vo finále zmerajú sily s fínsko-švédskym párom Henri Kontinen, Andreas Siljeström.

Tridsaťštyriročný rodák z Považskej Bystrice Mertiňák je víťaz singlovej súťaže na Slovak Open 2006 a finalista debla 2005 (po boku krajana Dominika Hrbatého), jeho terajší partner Jelgin sa vlani radoval v Bratislave vo štvorhre s Čechom Lukášom Dlouhým.

Súhrn výsledkov piatkových stretnutí na turnaji ATP Challenger Tour Slovak Open

Dvojhra – štvrťfinále:

Jan-Lennard Struff (Nem.) – Sergij Stachovskij (Ukr.-8) 4:6, 6:1, 7:6 (3) za 120 minút

Lukáš Rosol (ČR-1) – Adrian Ungur (Rum.) 6:2, 6:2 za 49 minút

Lukáš Lacko (SR-4) – Damir Džumhur (Bos. a Herc.) 6:4, 6:3 za 65 minút

Igor Sijsling (Hol.-3) – Kenny De Schepper (Fr.-7) 7:6 (1), 6:3 za 80 minút

Štvorhra – semifinále – súhrn:

Gero Kretschmer, Jan-Lennard Struff (Nem.) – Michail Jelgin, Michal Mertiňák (Rus./SR-3) 6:7 (4), 7:5, 10:6 (zápasový tajbrejk) za 102 minút

Henri Kontinen, Andreas Siljeström (Fín./Švéd.) – Ken Skupski, Neal Skupski (V. Brit.-4) 7:5, 6:3 za 62 minút

Sobotňajší program:

Semifinále dvojhry (od 14.00 h SEČ):

Lukáš Lacko (SR-4) – Jan-Lennard Struff (Nem.)

Lukáš Rosol (ČR-1) – Igor Sijsling (Hol.-3)

Finále štvorhry:

Gero Kretschmer, Jan-Lennard Struff (Nem.) – Henri Kontinen, Andreas Siljeström (Fín./Švéd.)

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.