KAŽDÝ kto venuje 2% sa STARÁ

0
517

BRATISLAVA 17. februára (WBN/PR) – SOCIA – nadácia na podporu sociálnych zmien sa každoročne uchádza o možnosť získať Vaše 2% z dane. Peniaze, ktoré ste venovali nadácii minulý rok boli využité na organizáciu kampane STAROBA SA NÁS DOTÝKA a verejnej zbierky LIENKA POMOCI, ktorá každý rok získava väčší ohlas vo verejnosti. Prostredníctvom verejnej zbierky LIENKA POMOCI nadácia podporuje rozvoj terénnych a ambulantných služieb pre seniorov. Vďaka venovaným 2% mohla nadácia SOCIA podporiť nielen rozvoj služieb pre odkázaných seniorov ale aj integráciu znevýhodnených detí do bežných škôl.

Tento rok chcú v nadácii intenzívne podporovať sociálne služby v komunite a pre komunitu. Konkrétnymi projektami sa chcú zamerať na tri cieľové skupiny:

• SENIORI. Vaše 2% nadácia znova použije na kampaň, ktorou búra predsudky a stereotypy o starnutí a mieste starých ľudí v spoločnosti, medzi nami. Kampaň pripomína, že aj starý človek má právo stráviť zvyšok života doma, s rodinou a vo svojej komunite.

• ĽUDIA SO ZNEVÝHODNENÍM. Nadácia sa chce intenzívne podieľať na postupnej integrácii klientov veľkokapacitných zariadení do komunity. Aj títo ľudia majú právo na vlastný život, prácu a vzťahy.

• ZNEVÝHODNENÉ DETI A DETI S RIZIKOVÝM VÝVOJOM. Nadácia SOCIA chce pomáhať rodinám v individuálnej domácej starostlivosti o takéto deti tak, aby neboli nútené umiestňovať ich do špecializovaných veľkokapacitných zariadení.

Viac informácií o možnostiach podpory nadácie SOCIA nájdete na www.socia.sk.

Kontakt:
SOCIA – nadácia na podporu sociálnych zmien
Legionárska 13, 831 04 Bratislava
www.socia.sk
vittekova@socia.sk

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.