Kaliňák by mal potvrdiť alebo vyvrátiť zoznam v kauze emisií

0
420

BRATISLAVA 10. januára (WEBNOVINY) – Opozičná Sloboda a Solidarita (SaS) žiada ministra vnútra Roberta Kaliňáka, generálneho prokurátora Jaromíra Čižnára a policajného prezidenta Tibora Gašpara, aby verejne potvrdili, alebo vyvrátili informácie o existencii zoznamu v kauze emisií.

Medializované informácie, že slovenské orgány činné v trestnom konaní majú k dispozícií zoznam ľudí, ktorí si podľa švajčiarskej polície rozdelili zisk z predaja emisií, podľa liberálov len zvyšujú podozrenie, že vyšetrovanie tejto kauzy bolo zmanipulované. „Iba slepý nevidí neuveriteľne laxný postup slovenskej polície a prokuratúry v prípade, ktorý počas prvej Ficovej vlády smrdel podvodom ako hnilá ryba,“ povedal podpredseda SaS a poslanec Ľubomír Galko.

Odporúčame:

Vyšetrovanie kauzy emisií bolo pod tlakom politikov

Za emisie nebude pykať nikto, stíhanie definitívne zastavili

Štát prerobil v obchode so spoločnosťou Interblue Group zhruba 47 miliónov eur, čo opozičný zákonodarca považuje za dostatočne vysokú sumu na to, aby sa za tento škandál vyvodila trestnoprávna zodpovednosť. „Sme však svedkami ututlávania, bagatelizovania, úplne absurdných policajných záverov o nedostatku dôkazov. Pritom o dôkazy doslova zakopávame,“ konštatoval Galko.

Poslanec SaS je pripravený škandálny postup orgánov činných v trestnom konaní otvoriť na rokovaní brannobezpečnostného výboru Národnej rady SR za prítomnosti ministra vnútra Kaliňáka. „Dúfam, že minister nazbiera odvahu a bude mať toľko súdnosti, že sa pred poslancami neskryje alebo neprikáže poslancom Smeru môj návrh zablokovať,“ uzavrel Galko.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.