Internet ako verný priateľ

0
1563

Na internete môžete nájsť obrovské množstvo užitočných stránok a aplikácií, ktoré napomáhajú pri rôznych pracovných či súkromných činnostiach. V priebehu pár sekúnd si môžete otestovať rýchlosť prenosu, zistiť výšku čistej mzdy, splátky vašej hypotéky, lízingu, či spočítate vaše náklady na živobytie a vyberiete si program na nedeľu. Internet dnes jednoducho vládne svetu.

V 21. storočí prináša internet patričné výhody. Máte tú schopnosť nadovšetko si zistiť informácie vrátane technologického zamerania a nástrojov. To je tá chvíľa, keď si hľadáte, ako si čo najlepšie, najjednoduchšie a najrýchlejšie zjednodušiť doterajší život. Na ten princíp boli vytvorené rôznorodé web stránky s nástrojmi alebo kalkulačkami, prípadne aj aplikácie do mobilného telefónu a tabletu – vrátane “komunikačných urýchľovačov”, ktoré predstavujú najpoužívanejšie sociálne siete.

Kancelárska multifunkčnosť

Najvhodnejšou aplikáciou, ktorá by mala byť využívaná pomaly vo všetkých kanceláriách je Microsoft Outlook. Samozrejme, má veľmi dobré využitie aj pre bežných ľudí, ktorí chcú mať v živote poriadok.

Aplikácia disponuje viacerými nástrojmi. Spojiť sa dá s G-mailom, alebo inými možnými emailovými schránkami. To znamená, že celú schránku budete mať na jednom mieste. Ešte si ich môžete pohodlne predeliť podľa priečinkov.

V aplikácii máte sprístupnený zoznam svojich kontaktov, no stretnutia alebo iné udalosti si naplánujete v kalendári. Kalendár sa dá zdieľať aj s inými osobami. Je veľmi vhodným riešením pre pracovné skupiny, ktoré riešia časté spoločné stretnutia. Súbory si jednoducho zálohujete do Cloudu, aby ste ich mali vždy chránené na jednom mieste.

Rýchlosť prenosu dát

Prenos dát sa zaraďuje ku základným a najdôležitejším funkciám riadiacich systémov. Skontrolovať jej stav je dôležité najmä pre firmy, resp. pri vytváraní efektívneho pracovného prostredia v kancelárií. Rýchlosť internetu – a teda jeho pripojenia – je závislá od typu siete, operátora a signálu. Tu je niekoľko faktov a zaujímavosti:

  • Priemer internetovej rýchlosti v Európe sa vyznačil číslom 10,3 Mbps s najvyššou rýchlosťou 44 Mbps.
  • Európskym lídrom s najvyššou rýchlosťou internetu je Švédsko (16,1 Mbps), druhé miesto patrí Švajčiarsku (15,6 Mbps), tretie skončilo Holandsko (15,2 Mbps). Slovenská republika skončila až na pätnástom mieste s priemernou internetovou rýchlosťou 10,3 Mbps.
  • Čo sa týka načítavania webovej stránky, tá priemerne trvá 2170 milisekúnd.
  • Štatistiky poukazujú na to, že viac ako 80 percent obyvateľov Slovenska má rýchlosť nad 4 Mbps. Rýchlosť viac ako 15 Mbps má 15 percent obyvateľstva.
  • Z celého sveta sa robil priemer rýchlosti pripojenia pomocou mobilného internetu, pričom jeho rýchlosť sa stanovila na 5,1 Mbps.
  • Načítanie webu v celosvetovom priemere trvá približne 2356 milisekúnd.

Rýchly online test

Keď spustíte test rýchlosti internetu, do minúty očakávajte výsledky. Samotný princíp testu spočíva v zameraní sa na aktuálny stav pripojenia. Výsledky preukážu rýchlosť prijímania a odosielania dát. Prijímanie je bežné pre využívanie internetu, ako napr. prezeranie si obrázkov, čítanie mailov. Ku odosielaniu patrí rýchlosť odosielania elektronickej pošty, videohovory a ďalšie.

Pri testovaní rýchlosti vášho internetu sa neodporúča vykonávať nejaké úkony, nakoľko to môže skresliť meranie. Bolo by vhodné dočasne zavrieť iné programy, aby sa meranie uskutočnilo správne.

Nápomocné kalkulačky na webe

Momentálne nemáte zamestnanie, alebo to svoje aktuálne chcete zmeniť? Neustále si však pozeráte ponuky práce, kde sa výška platu uvádza v hrubom? Vďaka internetovým kalkulačkám si môžete vypočítať, koľko peňazí by ste v skutočnosti dostali v čistom – po odpočítaní odvodov a povinných platieb. Mzdové kalkulačky sú rýchle, presné a zároveň sa nemusíte obávať, že by sa niekto dozvedel o vašich príjmoch.

Na webe nájdete aj lízingové, hypotekárne či úverové kalkulačky, ktoré vám vypočítajú výšku splátok. Napríklad rôzne “hypokalkulačky” sú ako stvorené na zistenie a porovnanie ponúk hypoték zo všetkých bánk. Nahodíte si parametre, ktoré vám aplikácia sama vyhodnotí.

Pre ľudí, ktorí chcú mať technologické funkcie po ruke, je aplikácia Mzdová kalkulačka. ide o bezplatnú aplikáciu, kompatibilnú so zariadeniami so systémom Android a iOS. Vyniká rýchlym a ľahkým ovládaním. Výhodou je, že má zabudovanú svoju históriu.