IBM bude poskytovať služby v oblasti IT pre Allianz

0
823

BRATISLAVA 13. januára (WBN/PR) – Spoločnosť Allianz, s centrálou v nemeckom Mníchove, uzavrela s IBM dohodu týkajúcu sa podpory prevádzky dátových centier. IBM bude na základe tejto dohody pre Allianz vykonávať úlohu globálneho poskytovateľa služieb v oblasti prevádzky IT s účinnosťou od začiatku apríla tohto roka. Dohoda je súčasťou transformácie IT infraštruktúry nadnárodnej poisťovacej spoločnosti Allianz.

Poisťovacia spoločnosť Allianz v súčasnosti prevádzkuje po celom svete 140 dátových centier a do budúcnosti plánuje ich celkových počet skonsolidovať a zredukovať na šesť. Globálne partnerstvo so spoločnosťou IBM pokrýva procesy týkajúce sa IT infraštruktúry a technickej prevádzky.

Cieľom partnerstva medzi Allianzom a IBM je vytvorenie globálnej IT infraštruktúry, ktorá bude robustná vo svojej schopnosti odolávať prírodným katastrofám a pohromám, a ktorá bude spĺňať najvyššie požiadavky v oblasti kvality a užívateľskej jednoduchosti. Cieľom projektu je tiež ďalšie zvýšenie úrovne zabezpečenia dát, pričom spoločnosť Allianz očakáva úplné ukončenie prechodu na novú IT infraštruktúru do konca roka 2017.

O Allianz
Allianz Group je najväčším poisťovacím koncernom na svete s centrálou v nemeckom Mníchove. Allianz Group chráni život a majetky 80 miliónov ľudí vo viac ako 70 krajinách sveta.

Allianz – Slovenská poisťovňa pôsobí na slovenskom poistnom trhu už niekoľko desiatok rokov a je nesporným lídrom v poskytovaní vysoko kvalitných služieb a produktov. Patrí do poisťovacej skupiny Allianz Societas Europaea, ktorá spravuje zmluvy miliónov klientov v regióne strednej a východnej Európy.

O IBM
Spoločnosť IBM je jednou z najväčších IT spoločností na svete a pod názvom International Business Machines poskytuje klientom svoje služby už viac ako 100 rokov. Celosvetovo pôsobí vo vyše 170 krajinách, pričom neustále rozširuje svoje geografické pokrytie, a zamestnáva vyše 430 tisíc zamestnancov. Poslaním spoločnosti IBM je pomocou integrovaných, flexibilných a efektívnych riešení pomáhať svojim zákazníkom redukovať náklady a zvýšiť tak ich konkurencieschopnosť na trhu. Na Slovensku spoločnosť IBM aktívne pôsobí od roku 1990. Samostatná pobočka IBM Slovensko s.r.o. bola založená 7. decembra 1992 a jej generálnym riaditeľom je Branislav Šebo. Hlavné sídlo IBM Slovensko sa nachádza v Bratislave s pobočkami v Banskej Bystrici a Košiciach.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.