Hokejista Marián Hossa zbúral Tisovu vilu legálne

0
328

TRENČÍN 17. februára (WEBNOVINY) – Hokejista Marián Hossa zbúral Tisovu vilu na okraji trenčianskeho lesoparku Brezina v súlade so zákonom. Na pondelkovom brífingu to povedal primátor mesta Richard Rybníček, ktorý tak reagoval na vlnu kritiky od Trenčanov, ktorej v posledných dňoch čelil.

Ako zdôraznil, dom bol Hossov majetok. “Všetky potrebné inštitúcie sa vyjadrili, že tento dom nemá žiadnu pamiatkovú hodnotu a že tento dom je v podstate súci na zbúranie. Marián Hossa na základe všetkých týchto povolení tento dom zbúral a zbúral by ho hocikto iný na základe týchto povolení,” povedal primátor. Ako ďalej podotkol, Tisova vila stála na území vilovej štvrti Pod Brezinou, ktorá je tu už skoro 20 rokov. Pozemky sa tu začali predávať už v roku 1996.

Tisova vila bola v zlom stave, niekoľko rokov už chátrala. Veľké plány s ňou mal podnikateľ Bohumil Hanzel, ktorý ju chcel rekonštruovať. Pre zdravotné problémy sa tejto myšlienky vzdal a minulý rok ju predal známemu hokejistovi. “Bol to taký romantický zámoček a keby sa tomu dal iný šat, tak si myslím, že by to bolo pekné. Ale súhlasím s tým, že to nemalo žiadnu historickú hodnotu. Ja som tie pôvodné výkresy mal v rukách a tam nie je uvedený ani architekt,” povedal Hanzel.

Tisovu vilu postavili v 30-tych rokoch minulého storočia. Jej majiteľom bol bratranec prezidenta Slovenského štátu Jozefa Tisa účtovník Fraňo Tiso. V Trenčíne stojí ešte jedna Tisova vila, tá sa preslávila tým, odtiaľ zmizli v roku 1990 dokumenty Štátnej bezpečnosti, ktoré sa týkali Vladimíra Mečiara.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.