Hantuchová sa už nevie dočkať tenisových hviezd v Bratislave

0
365

BRATISLAVA 4. decembra (WEBNOVINY) – V stredu od 19.00 h sa v Aegon aréne NTC v Bratislave uskutoční 6. ročník exhibičného podujatia Tennis Classic a domáca aktérka Daniela Hantuchová predpokladá, že nie je jediná, kto sa nevie dočkať.

„Zostáva deň, kým v mojom meste privítam Martinu Hingisovú, Jo-Wilfrieda Tsongu a Gaela Monfilsa. Veľmi sa teším a dúfam, že aj vy :)))))!“ uviedla 30-ročná popradská rodáčka prostredníctvom Facebooku.

Hlavnou hviezdou akcie bude Švajčiarka s rodiskom v Košiciach Hingisová. Okrem 33-ročnej päťnásobnej singlovej grandslamovej šampiónky a niekdajšej líderky renkingu WTA vo dvojhre aj štvorhre sa predstaví jej deblová partnerka nielen z tohto leta Hantuchová a dvaja francúzski povestní miláčikovia publika po celom svete – grandslamový finalista Jo-Wilfried Tsonga a bývalý siedmy hráč počítačového poradia Gael Monfils.

Odporúčame aj:

Obrazom: Hantuchová fotila pre charitu, inšpiroval ju Agassi

Daniela Hantuchová nafotila kalendár, už je v predaji

Tenisová exhibícia v Bratislave bude mať hviezdne obsadenie

Hantuchová a Hingisová odohrajú supertajbrejk

„Keď sme v roku 2008 začali tým, že sme priviedli do Bratislavy Peta Samprasa, bol to odvážny krok dobrým smerom, lebo takéto niečo tu chýbalo. Sme veľmi radi a poctení, že po minuloročnom asi najväčšom úspechu v podobe zabezpečenia prítomnosti Novaka Djokoviča sa nám aj teraz podarilo zaistiť fanúšikom zaujímavých hráčov,“ povedal na októbrovej prezentačnej tlačovej besede riaditeľ B&D Agency Roman Šmotlák. „Veľmi sa teším, že si konečne zahrám na Slovensku na podujatí takéhoto typu. Určite to bude veľmi príjemný večer a veľký zážitok pre mňa i všetkých divákov,“ uviedla vtedy Hantuchová, ktorá medzičasom oznámila spoluprácu so španielskym koučom Ricardom Sánchezom.

Program sa začne dvojhrou medzi Tsongom a Monfilsom na dva získané sety. V prípade skóre 1:1 rozhodne tzv. zápasový tajbrejk. Následne si zahrajú supertajbrejk Hingisová s Hantuchovou a napokon príde na rad miešaná štvorhra Hingisová, Monfils – Hantuchová, Tsonga na jeden set do ôsmich gemov namiesto štandardných šiestich.

Monfils pôsobí ako na exhibícii stále

„Martina stále hrá skvele. Kto raz bol šampión, zostane ním navždy bez ohľadu na dĺžku pauzy. Zápasy proti nej vrátane možno životného vo finále v Indian Wells v roku 2002 mi dali neskutočne veľa. Navyše, nielen v začiatkoch kariéry som od nej dostala mnoho cenných rád. O to viac ma teší, že si teraz spoločne zahráme na Slovensku, z ktorého aj ona pochádza,“ povedala bývalá päťka renkingu Daniela Hantuchová a k mužským aktérom dodala: „Najmä Monfils akoby hral exhibície aj počas normálnych zápasov. Myslím si teda, že čo sa týka zábavy, organizátori nemohli osloviť vhodnejších hráčov z terajšej špičky.“

Priamy prenos prinesie televízna stanica Slovak Sport. Súčasťou Tennis Classic bude už o 15.00 h takisto v NTC akcia Kids Day. Približne 50 – 60 detí si zahrá s aktérmi exhibície a dostane od nich autogramy. Výťažok z tradičnej charitatívnej dražby rakiet a ďalších spomienkových predmetov od tenistov poputuje na projekt Stars for Stars a Nadáciu Daniely Hantuchovej, ktorá ponúkne fanúšikom takisto na dobročinné účely aj kalendár na rok 2014 a vlastnú kolekciu tričiek, šiltoviek a šiltov.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.