Google predstavil ďalšie ústupky v spore s EÚ

0
834

BRUSEL 5. februára (WEBNOVINY) – Americká spoločnosť Google ponúka Európskej komisii (EK) ďalšie ústupky v spore o údajné zneužívanie dominantnej pozície na trhu. EK o tom informuje v stredu. Google sa tak už po tretíkrát snaží o vyriešenie sporu, pričom je pravdepodobné, že najnovšími ústupkami sa mu to podarí a vyhne sa pokute až do výšky 5 miliárd USD.

“Verím, že nový návrh spoločnosti Google, ktorý je výsledkom dlhých a náročných rokovaní, upokojí obavy EK,” povedal eurokomisár pre hospodársku súťaž Joaquin Almunia. EK ďalej uviedla, že konečné rozhodnutie padne po tom, ako získa odozvu od konkurentov spoločnosti Google.

Európske regulačné úrady začali vyšetrovať Google v novembri 2010 na základe podnetu konkurentov, vrátane technologického gigantu Microsoft, ktorí firmu obvinili zo zneužívania dominantnej pozície v oblasti vyhľadávania na internete. Predmetom vyšetrovania boli okrem iného podozrenia, že vyhľadávacia platforma Google môže zvýhodňovať iné služby tejto spoločnosti alebo kopírovať materiály z iných stránok bez povolenia autora.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.