Futbalistom sa vyhrážali smrťou, mnoho zranení ukončilo duel

0
340

TURÍN 12. novembra (WEBNOVINY) – Dvadsaťtri fanúšikov talianskeho treťoligového futbalového klubu Nocerina dostalo zákaz vstupu na štadión ako dôsledok nedeľňajšieho zápasu so Salernitanou.

Zápas ukončil rozhodca už v 21. min, keďže osem hráčov hosťujúceho tímu predstieralo zranenia pre smrteľné vyhrážky práve od priaznivcov.

Miestne médiá opísali zápas ako "derby nenávisti", tréner talianskeho národného tímu Cesare Prandelli uviedol, že stretnutie "všetci prehrali". "Táto udalosť by nás mala donútiť zamyslieť sa. Nešlo tu o ultras fanúšikov, ale o delikventov, čiže je to sociologický problém," dodal Prandelli.

Tréner Noceriny v spomenutom zápase využil tri povolené striedania už v prvej minúte, po niekoľkých "zraneniach" zostalo na ihrisku len šesť futbalistov hosťujúceho tímu, čo je nedostatočný počet pre odohranie súťažného zápasu.

Hráči Noceriny dostali vyhrážky smrteľného ublíženia na zdraví už pred zápasom. "Vedenie klubu ich muselo presvedčiť, aby vôbec nastúpili na ihrisko," povedal Antonio De Lesu z miestnej polície. Posledný tím B-skupiny tretej najvyššej talianskej súťaže sa zrejme nevyhne trestu. "Tieto udalosti spôsobili veľké škody pre futbal a našu súťaž. Tresty dostanú delikventi, ktorí sa vyhrážali hráčom. Tiež potrestáme aj tých, ktorí na ihrisku fingovali zranenia," uviedol prezident ligy Mario Macalli.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.