Futbalista s odvolaním neuspel, strávi čas vo väzení

0
566

BANSKÁ BYSTRICA 10. decembra (WEBNOVINY) – Trest tridsať dní väzenia potvrdil v utorok odvolací senát Krajského súdu v Banskej Bystrici pre 20-ročného futbalistu Ivana Baláža z tohto mesta. Hráč sa dostal do väzenia ako nedisciplinovaný vodič. Opakovane porušil zákaz šoférovania a obžalovali ho za marenie výkonu úradného rozhodnutia.

Do rozporu so zákonom sa naposledy dostal Baláž v auguste tohto roku, keď viedol auto Škoda Octavia. Pri kontrole policajná hliadka zistila, že už v máji a potom v júli dostal opakovane zákaz viesť motorové vozidlá. V prvom prípade jazdil pod vplyvom alkoholu a v druhom maril úradný výkon, pretože za alkohol dostal okrem peňažnej pokuty aj zákaz šoférovania.

Na okresnom súde sa Baláž priznal. Odvolal sa voči trestu väzenia a požadoval alternatívny peňažný trest, alebo trest povinnej práce. Odvolací súd mu s poukázaním na futbalistove opakované porušenia zákona nevyhovel a verdikt prvostupňového súdu potvrdil.

Baláž sa na odvolacom konaní ospravedlnil. Podľa jeho obhajcu Petra Múkeru je to nádejný špičkový futbalista, ktorý je v súčasnosti v rezerve istého anglického futbalového klubu.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.