Ficova vláda sa chystá podľa Miškova privatizovať

0
287

BRATISLAVA 16. decembra (WEBNOVINY) – Vláda Roberta Fica chystá napriek sľubom rozsiahlu privatizáciu. Tvrdí to exminister hospodárstva Juraj Miškov.

„Iste, nebude to volať privatizácia, spin doktori Smeru vymysleli nové názvy na to, aby zbytočne nedráždili ľudí. Teraz sa to nazýva reštrukturalizácia štátnych aktív, alebo odpredaj nepotrebného majetku,“ povedal Miškov v úvode trinásteho dňa 27. schôdze parlamentu.

Svedčiť o tom podľa neho má fakt, že hoci premiér Robert Fico krátko po voľbách vyhlásil, že zrušenie Fondu národného majetku (FNM) SR je pre neho absolútnou prioritou, dnes FNM nielen existuje, ale jeho predseda Branislav Bačík (Smer-SD) do parlamentu predložil návrh rozpočtu až do roku 2016. „Toto je dôkaz, že vláda Roberta Fica pripravuje pre svojich voličov len divadlo a hry,“ povedal Miškov.

Podľa Miškova je zachovanie činnosti FNM pre vládu dôležité aj pre lukratívne pracovné miesta v štátnej správe, či tunelovanie cez verejné obstarávania. „Vláda by už mala povedať, prečo nie je možné FNM zrušiť. Veľmi sa teším na odpovede,“ povedal Miškov.

„O akej privatizácii hovoríte? My sme hneď po nástupe zrušili všetky privatizačné rozhodnutia,“ oponoval mu v parlamentnej rozprave predseda FNM Bačík.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.