Európske doktorandské sympózium v Bratislave

0
609

BRATISLAVA 18. februára (WBN/PR) – Paneurópska vysoká škola organizuje v poradí štvrtý ročník európskeho doktorandského sympózia, ktoré sa uskutoční od 19. do 21. februára 2014 na Tomášikovej ulici. Sympózium (SDS 2014) má interdisciplinárny charakter a tematicky pokrýva všetky oblasti vedy a techniky, ktoré sa v posledných desaťročiach začali venovať otázke udržateľného rozvoja.

SDS 2014 je platformou poskytujúcou priestor mladým vedcom, ktorí do svojho výskumu zaraďujú problematiku udržateľného rozvoja. Podujatie bolo prvý krát zorganizované v roku 2011 pod záštitou Trinity College v írskom Dubline. Druhý ročník sa uskutočnil v roku 2012 na technickej univerzite v rakúskom Grazi a posledný ročník usporiadala univerzita “Parthenope” v talianskom Neapoli vo februári 2013. Na základe úspešnej kandidatúry prichádza podujatie v roku 2014 na Slovensko. Slovenská republika sa tak stáva v poradí štvrtou krajinou, ktorá bude hostiť interdisciplinárnu platformu, v rámci ktorej sa každoročne stretávajú mladí európski vedci zo širokého spektra vedných oblastí aby spoločne tvorili budúcnosť pre nadchádzajúce generácie.

Sympózium bude obsahovať prvky, ktoré sa už tradične zaužívali počas uplynulých ročníkov: tematicky zameraná exkurzia, pozvané osobnosti zo zahraničia a kultúrny večer. Súčasťou sympózia bude špeciálne vydanie zahraničného periodika Energy, Sustainability and Society, v ktorom budú uverejnené vybrané príspevky. Časopis publikuje vydavateľstvo Springer.

Na sympóziu vystúpia mladí vedci a pozvaní prednášajúci z 11 krajín. Účasť 21. februára 2014 prisľúbil napríklad Werner Boote – režisér z Rakúska, ktorý je autorom dokumentárnych filmov Plastic Planet (2009) a Population Boom (2013), je laureátom niekoľkých významných svetových ocenení a jeho aktivity sa tematicky týkajú zamerania sympózia.

Program a viac informácií o podujatí nájdete na: www.sustainability.sk.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.