Ekohra prekonáva najsmelšie očakávania

0
486

BRATISLAVA 21. februára (WBN/PR) – Počas prvých troch dní trvania “Ekohry” bolo do súťaže, ktorú pre základné a stredné školy zorganizoval obchodný reťazec Lidl, odovzdaných takmer 600 000 plastových fliaš od nápojov. V “Ekohre” súťažia školy o ceny v celkovej hodnote 210 000 €!

Záujem o “Ekohru” prekonáva najsmelšie očakávania, počas prvých troch dní bolo prostredníctvom automatov na výkup vratných obalov v predajniach obchodného reťazca Lidl odovzdaných takmer 600 000 plastových fliaš od nápojov! Najviac PET fliaš bolo doteraz prijatých v Michalovciach a v Senici. Všetky vyzbierané plastové fľaše poputujú vďaka spolupráci s partnerskými organizáciami do zberných dvorov v jednotlivých mestách.

“Prostredníctvom ´Ekohry´ chceme prispieť k budovaniu ekologického povedomia žiakov a zároveň ich motivovať k športovaniu. Tieto dve témy patria medzi najdôležitejšie v oblasti našich spoločensky zodpovedných aktivít. Obnove životného prostredia prispievame prostredníctvom kampane ´Voda pre stromy´ a šport na školách podporujeme pri otvorení každej novej predajne,” povedal Tomáš Bezák, hovorca spoločnosti Lidl Slovenská republika, a dodal: “Veľmi nás teší obrovský záujem o ´Ekohru´, ktorý registrujeme už od prvého oznámenia nášho zámeru usporiadať takúto súťaž. Sme veľmi radi, že sa ´Ekohra´ od prvých hodín rozbehla na plné obrátky.”

“Ekohra” prebieha v termíne od 17. februára do 16. marca, slávnostné vyhodnotenie sa uskutoční 14. apríla. Princíp “Ekohry” je jednoduchý. Víťazom sa stane škola, ktorá v stanovenom termíne v predajniach Lidl odovzdá najviac plastových fliaš od nápojov. Pre najusilovnejšie školy sú pripravené mimoriadne zaujímavé výhry.

Prvou cenou je multifunkčné športové ihrisko v hodnote 80 000 eur! Školy umiestnené na druhom a treťom mieste sa tiež môžu tešiť na ihriská v hodnote 55 000, resp. 35 000 eur. Dôvod na radosť budú mať aj žiaci zo škôl na 4. až 7. mieste, vyhrajú totiž rekonštrukciu existujúcich športovísk či športové pomôcky v hodnote 10 000 eur. Celkovo teda školáci hrajú o ceny v hodnote neuveriteľných 210 000 eur! Do súťaže sa môžu zapojiť všetky základné a stredné školy v Slovenskej republike.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.