Dvojica v Žiline nútila ženy, aby robili prostitútky

0
640

ŽILINA 11. februára (WEBNOVINY) – Na Kamennej ulici v Žiline nútili ženy k prostitúcii pod hrozbou násilia. Podozrivých, 40-ročnú Janu S. a viackrát trestaného 42-ročného Michala K., polícia zadržala a vďaka spolupráci poškodených žien ich sudca vzal do väzby.

“Vo štvrtok 6. februára pred piatou hodinou ráno sme dostali informáciu od príbuzného jednej z poškodených žien, že niekde v Žiline je proti svojej vôli násilne držaná Barbora M., je pod hrozbou násilia nútená k prostitúcii a je jej odopieraný kontakt s jej dvojročným synom. Následne sme rozbehli rozsiahlu policajnú akciu a do štyroch hodín sme mali v rukách poškodenú aj jej maloletého syna,” povedal na pondelňajšej tlačovej besede žilinský krajský policajný riaditeľ Ivan Špánik.

Dodal, že pri akcii využili moment prekvapenia a okolo šiestej ráno okrem dvoch podozrivých našli na Kamennej ulici aj ďalšie tri poškodené ženy. Michala K. a Janu S. vyšetrovateľ obvinil z prečinu kupliarstva v spolupáchateľstve a na návrh prokurátora ich sudca vzal do väzby. V prípade preukázania viny im hrozí jeden až päť rokov väzenia.

Dvojica obvinených vo viacerých žilinských bytoch a prenajatom priestore na Kamennej ulici zneužívala na prostitúciu mladé ženy najmä z okolia Žiliny, ale aj iných miest Slovenska. Od júna 2013 do februára 2014 ponúkala na prostitúciu najmenej päť žien. Podľa Špánika nejde o ojedinelý prípad.

“Dosť často sme konfrontovaní s takýmito podozreniami, ale tieto trestné činy sa veľmi ťažko preukazujú, je veľmi ťažké ich dokumentovať. Je problém dokázať to násilie, hrozbu násilia, respektíve, že tie ženy sú tam naozaj držané násilím alebo pod psychickým tlakom. Veľký problém je práve spolupráca s týmito poškodenými, nielen v Žiline ale na celom Slovensku a aj v okolitých štátoch,” dodal Špánik.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.