Dovoz traktorov z Číny

0
1018

Plánujete nákup tohto stoja a hľadáte cestu ako ušetriť? Dovoz tovaru z Číny môže byť tou správnou voľbou. Treba sa však vyvarovať viacerým pochybeniam, ktoré na vás čakajú na každom rohu.

Čínsky trh je cieľom najmä záujemcov o malotraktory. V dnešnej dobe sa týmto smerom pozerá čoraz viac drobných či väčších farmárov aj z našich končín. Výnimkou nie sú ani mestá, ktoré ich radi využívajú v rámci komunálnych a verejných technických služieb. Značky tejto ázijskej krajiny si nachádzajú priestor aj vo veľkej konkurencii európskych spoločností. Dovoz tovaru z Číny má totiž jednu obrovskú devízu – skvelú cenu.

Ak vás napadla práve táto myšlienka, treba si dať veľký pozor na samotného predajcu. Aj na tomto trhu sa nájde mimoriadne veľké zastúpenie značiek ozajstnej kvality. Určiť ju ale takto na diaľku môže predstavovať kameň úrazu výberu správneho stroja, ktorý by mal zodpovedať práve vašim predstavám. Ak sa chcete tejto zodpovednej úlohe vyhnúť, zverte ju do rúk spoľahlivej a skúsenej spoločnosti, ktorá za vás vyrieši veľké množstvo podobných záležitostí. Jednou z nich je aj slovenská firma INVELT.

Dovoz traktorov zo zahraničia u vás bude odbremenený o viacero časovo či finančne náročných krokov, ktoré by ste sami nemuseli zvládnuť. Zabezpečený bude komplexných servis služieb. Počítať môžete s poradenstvom pri výbere či overení dodávateľa. IVELT vám zabezpečí aj overenie kvality samotných strojov, keďže na mieste disponuje zamestnancom. Ešte pred zrealizovaním obchodu odsleduje homologizáciu s európskym trhom či kontrolu exportovaného tovaru. Jednou z najdôležitejších služieb je sprostredkovanie preclenia tovaru, jeho prepravu a dodanie priamo do vášho skladu na Slovensku.

Overenie totožnosti pomocou skúsených poradcov je dnes krokom, ktorý využíva čoraz viac zákazníkov. Je dôležité, aby ste tak vykonali ešte pred podniknutím finančných transakcií s čínskym dodávateľom. Oprite sa o skúsenosti, ktoré vám pri komunikácii s týmto trhom chýbajú. Ide o úplne odlišnú mentalitu a kultúru. Absencia lokálnych vzťahov vám zamedzuje vyjednať lepšiu cenu, ktorá sa môže zraziť až o desiatky percent. V neposlednom rade vám hrozí to, že narazíte na výrobcov bez európskych certifikátov či dokonca falošných. To môže dokonca viesť až k zadržaniu tovaru v prístavoch či na iných miestach EÚ, keďže sú tu nepredajné.

V minulosti sa obchodovanie s východnými krajinami označovalo za rizikové aj z hľadiska možnosti zakotvenia záruky v zmluvách. Dnes sú síce často ich súčasťou, no následné „papierovačky“ bývajú obzvlášť náročné. Dopredu treba myslieť aj na schopnosť získania náhradných dielov pri traktoroch čínskych značiek. Dobrým krokom je si ešte pred nákupom presondovať ich dostupnosť u nás či okolitých krajinách. Ak sa vám to nedarí, skúste sa s dodávateľom dohodnúť na zaslaní tých najdôležitejších spolu so samotným strojom.

Dovoz traktorov touto cestou netreba vôbec zatracovať. Ich kvalita je každým rokom oveľa vyššia a nejako výrazne sa nelíši od tých zo západného trhu či slovenských výrobcov. Ak ich budete používať zmysluplne a pravidelne, komplikácie očakávať nemusíte. Stále však platí vyššie napísané, že treba dôsledne zvážiť výber značky, prípadne to nechať v rukách špecialistov. Medzi najčastejšie značky čínskych traktorov patria JINMA, Dong Feng či Mahindra, ktoré dokážu konkurovať všetkým celosvetovo známym spoločnostiam.